Gebze'de trafiğin geldiği nokta

  • 2016-11-11 08:16:24 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Gebze'de trafiğin geldiği nokta

Gebze Organize Sanayi Bölgesi ve o bölgede yer alan diğer organize sanayi bölgelerine bağlanan kavşaklarda sabah ve akşam saatlerinde olağanüstü bir trafik yoğunluğu yaşanıyor. Özellikle GOSB ve Balküpü yönü, trafik yükünün en fazla olduğu kavşaklar. Dün sabah trafik sıkışıklığını belgelemek için Balküpü kavşağına gittik, manzara ise her zamanki gibiydi!

 

 

GOSB, GEPOSB ve Güzeller OSB’de on binlerce kişi çalışıyor. Gebze bölgesinden sabah ve akşam saatlerinde bu organize sanayi bölgesindeki fabrikalara çalışanları taşıyan servisler ve özel araçlar nedeniyle resmen trafik çilesi yaşanıyor.2014 yılında GOSB kavşağında geçici olarak bir düzenleme yapılmış olsa da, bu aşırı trafik yükü nedeniyle hiçbir işe yaramıyor.

Yıllar önce GOSB kavşağında bir dal-çık yapılması trafiği biraz olsun rahatlatacak düzenleme olarak ifade edilmesine rağmen daha basit bir düzenleme ile geçiştirilen bu önlem, bugün trafik akışını neredeyse durma noktasına getirdi.

 

Yüzlerce fabrikanın yer aldığı ve on binlerce çalışanın olduğu GOSB’a sabah ve akşam saatlerinde ulaşabilmek tam bir eziyete dönüşmüş durumda. Zaman zaman sürücüler arasında sert tartışma ve kavgalar yaşanırken, işe gitmek isteyenler bazen bir saati aşkın bir sürede çalışacakları yere ulaşabiliyorlar.Trafik yoğunluğunun yaşandığı bir başka kavşak ise Balküpü yönü. Güzeller OSB ve GOSB yönüne giden araçlar bu kavşakta da uzun kuyruklar oluşturuyorlar.