Gebze'de sıcak saatler

  • 2016-11-03 02:12:34 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Gebze'de sıcak saatler

HDP Milletvekilleri Pervin Buldan, Mehmet Emin Adıyaman, Hüda Kaya ve Erdal Ataş’ın önce Kandıra ardından Gebze ve Darıca ziyaretleri sıcak saatlerin yaşanmasına neden oldu. Kandıra Cezaevi önünde basın açıklaması yapmalarına izin verilmeyen milletvekilleri, daha sonra Gebze ve Darıca’ya gelince emniyet ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı. İstanbul ve İzmit’ten çok sayıda çevik kuvvet ekibi, Gebze emniyet müdürlüğünün etrafını adeta kuşattı.

 

Geçtiğimiz günlerde Darıca’da gözaltına alınan HDP’li yöneticilerin aileleriyle görüşmek için ilk olarak Gebze emniyet müdürlüğünün önüne gelen HDP’li milletvekilleri ile emniyet yetkilileri kısa bir görüşme yaptı. HDP’li milletvekilleri, Darıca’da gözaltına alınan yöneticilerin aileleri ile görüşeceklerini belirtince, emniyet yetkilileri de buna izin vereceklerini ancak içeri girmelerine izin verilmeyeceğini belirttiler.

HDP’li milletvekilleri de emniyetin dışında gözaltındaki yöneticilerin aileleriyle görüşme yaptılar ve ardından Darıca ilçe başkanlığına doğru yola çıktılar.

 

Emniyet yetkilileri, Gebze emniyet müdürlüğünün çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldılar. İstanbul ve İzmit’ten de takviye gelen çevik kuvvet ekipleri, tüm sokakları kapatarak kısa bir süre geçişlere izin vermedi.