CHP'den bütçe eleştirisi

  • 2016-11-01 03:08:05 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP'den bütçe eleştirisi

Gebze Belediyesi’nin Kasım ayı meclis toplantısında söz alan CHP’li meclis üyesi Serkan Davutoğlu, “365 milyon liralık 2017 bütçesini dışarıdan borçlanmadan gerçekleştirin, ben de istifa edeceğim. Peki gerçekleştiremezseniz siz istifa edecek misiniz?” diye sordu. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ise bu soruyu, “Bazı projelerimiz uzun vadeli projeler, bir yılda tamamlanamıyor. Ancak biz bütçede bu projenin kaynağını ayırmak durumundayız. Tüm projelerimizi kredisiz gerçekleştiriyoruz” diye yanıtladı.

Gebze Belediyesi’nin Kasım ayı meclis görüşmeleri, Kent meydanındaki meclis salonunda gerçekleşti. CHP Gebze ilçe başkanı Recep Dursun ve ilçe yöneticilerinin de izlediği görüşmelerde başta imar olmak üzere 7 madde komisyonlara havale edildi.

Gündem dışı söz alan CHP’li meclis üyesi Serkan Davutoğlu, 2017 bütçesini eleştirerek, “Yıllardır denk bütçe yapamıyorsunuz. Gebze Belediyesi ne zaman 210 milyondan fazla para toplayabilmiş ki şimdi 365 milyonluk bütçe yapıyor. Bu bütçeyi dışarıdan borçlanmadan gerçekleştirirseniz ben görevimden istifa etmeye hazırım başkanım, gerçekleşmezse siz de hazır mısınız” diye sordu.

 

CHP’li diğer meclis üyeleri Dilek Tan, Neşe Çetiner Celep, Salih Işık, Eşref Emin Güzey de çeşitli konularda sorular yöneltti. Yılmaz Bulut ise Cumhuriyet Gazetesi’ne yapılan baskını kınadı.