CHP'den Maraton eleştirisi

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP'den Maraton eleştirisi

CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, Darıca Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Maraton organizasyonunu sert bir dille eleştirerek, “1 Milyon liranın üzerinde para harcandığı ifade ediliyor. Yazık değil mi halkın parasını böyle sokağa atıyorsunuz. Davet ettiğiniz Nuri Alço ve Asena’ya da para verdiniz mi? Gençlere sunduğunuz rol modeller bunlar mı? Darıca’da bu kadar sorun varken, bu kadar parayı harcamak yanlış” şeklinde konuştu. Önceki akşam ilçe başkanlığında meclis üyeleri ve ilçe yöneticilerinin de katıldığı bir basın toplantısı düzenleyen Yakup Törk, Darıca Belediyesi’ni eleştirdi. Maraton organizasyonunun hiçbir tanıtım faydası olmadığını ve büyük paralar harcandığını kaydeden Törk, “Darıca’nın bunca imar, altyapı ve üst yapı sorunları varken, belediye asli görevlerini tamamlamamışken bu kadar paranın sokağa atılması yanlış” diye konuştu.

 

ASKERİ ALANLAR TOKİ’NİN İNSAFINA KALMIŞ

 

Toplantıda Darıca Belediyesi’nin uygulamalarını eleştiren Törk, “Darıca’nın son nefes alacağı yer olan Askeri alanlar TOKİ’nin insafına bırakılmış. Başkan, Darıca’ya hizmet edeceğine Gebze’nin Balçık köyünde piknik alanı yatırımı yapıyor, buraya Darıca’dan kim gidecek? Darıca’da başıboş köpekler halkın yoğun şikayetine neden olmasına rağmen hiçbir şey yapılmıyor. Bu köpekler toplanıp ıslah edilmeli. Darıca’da en önemli sorunlardan biri de eğitim. Özellikle yabancı uyruklu öğrenciler yoğunluktan başka sınıflara dolduruluyorlar. Dil bilmeyen, agresif ve kültür farklılığı ile büyük sorunlara neden olacak bu uygulama” dedi.

 

OLASI DEPREMDE TOPLANMA YERİ YOK

 

CHP’nin Darıca belediye meclis üyesi İbrahim Karslı da, Darıca’da olası bir depremde halkın toplanacağı bir alanın bulunmadığına dikkat çekerek, “Bu konuyu belediyeye sorduğumda AFAD diye yanıt verdiler. AFAD’a sorduğumda ise ‘Belediye bilir’ yanıtını aldım. Yani olası bir depremde Darıca halkının nerede toplanacağı belli değil” diye konuştu. Karslı ayrıca, AKP grubunun mecliste keyfi uygulamalar yaptığını ileri sürerek, “Logo için patent başvurusu yapıyorlar sonra meclisten izin istiyorlar. Adnan Menderes kültür merkezinin ismi için de aynısını yapmışlardı. Önce yapıyorlar, sonra meclisten izin istiyorlar. Darıca’da ana arterler trafiğe kapalı. Ne zaman biteceğini bile yazmıyorlar, söylemiyorlar. Darıca’da hava kirliliğini ölçecek bir cihaz bile yok” diye konuştu.

 

29 EKİM'E HAZIR

 

CHP Darıca İlçe başkanı Yakup Törk, 29 Ekim Cumhuriyet bayramının Darıca’da coşkulu bir şekilde kutlanması için tüm hazırlıkların tamamlandığını söyledi. Darıca ilçe başkanlığında düzenlediği basın toplantısında 29 Ekim çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Başkan Törk, “19 Mayıs ve 30 Ağustos’ta düzenlemiş olduğumuz kutlama etkinliğini 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda da sürdüreceğiz. Bu kez sahilden başlayacak Fener Alayı Cumhuriyet Meydanı’nda toplanacak. Araç konvoyu sahilden Darıca merkeze, oradan İstasyon Caddesi’ne ve yeniden Cumhuriyet meydanına doğru sürecek. Akşamleyin ise Ersin Yılmaz’ın konseri ile bayramı coşkulu bir şekilde kutlayacağız. Eğer yağmur yağarsa, kutlama programımız kapalı spor salonunda gerçekleştirilecek” diye konuştu.