CHP'li Kadınlarda Arslan dönemi

  • 2016-10-24 10:21:44 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP'li Kadınlarda Arslan dönemi

CHP Gebze ilçe kadın kollarında geçtiğimiz günlerde yaşanan istifa krizi ile düşen yönetimin yerine, geçici kurul atandı. Saide Arslan’ın başkanlık yaptığı yeni yönetimde Fatma Şahin, Şehzade Boran, Serap Arış ve Aysel Yılmaz bulunuyor.

İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Korkmaz Pekyörür, atama ile 5 kişilik oluşturulan geçici kurulun 30 gün içinde kadın kollarını seçime hazırlayacağını söyledi.

 

PEKYÖRÜR: HER KADIN BİZİM İÇİN DEĞERLİ

 

Konuyla ilgili CHP Gebze ilçe başkanlığında düzenlenen basın toplantısında bilgi veren CHP İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Korkmaz Pekyörür, her zaman kadınların yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini belirterek, “30 gün içinde yapılacak olağanüstü kongrede isteyen herkes aday olabilir. Sandıktan kim çıkarsa bizim başımızın tacıdır” diye konuştu. Her kadının kendileri için değerli olduğunu kaydeden Pekyörür, “Bizim için bir tek kadın bile değerlidir. Hiç kimseyi kaybetmek istemeyiz” dedi.

 

DURSUN:”HEPSİ DENEYİMLİ İSİMLER”

 

CHP Gebze ilçe başkanı Recep Dursun da, geçtiğimiz günlerde yaşanan istifaların ardından kadın kolları yönetiminin tüzük gereği düştüğünü ve yine tüzük gereği 5 kişilik bir atama ile yönetim oluşturulduğunu belirterek, “Bu 5 arkadaş deneyimli ve bu süreci yürütebilecek isimler. Kabul ettikleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

ARSLAN:”HERKES ADAY OLABİLİR”

 

 

CHP Kadın kolları için 30 gün içinde yapılacak seçim sürecini yürütecek olan yönetimin başkanı Avukat Saide Arslan ise, seçimde herkesin aday olabileceğini belirterek, “Biz tarafsız bir şekilde bu süreci yürüteceğiz. Herkes seçimde aday olabilir” diye konuştu. Aynı zamanda Kurultay Delegesi olan Saide Arslan, partililerin tebriklerini de kabul etti.