Başkan Toltar'dan basın toplantısı

  • 2016-10-14 08:59:56 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Başkan Toltar'dan basın toplantısı

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçimden bu yana geçen 2,5 yıl boyunca yaşanabilir bir Dilovası amacıyla kaynakları en verimli bir şekilde kullandıklarını söyledi. Toltar, seçim vaatlerinde sundukları 50 projenin yanı sıra bir o kadar daha yeni proje eklendiğini dile getirdi.

Partisinin Dilovası İlçe Teşkilatı’nda düzenlenen basın toplantısında 2,5 yıllık projelerini anlatan Toltar, “Göreve geldiğimizde öncelikle bir Acil Eylem Planı yaptık. En fazla önem verdiğimiz konu, Çevre ve Eğitim-Kültür konusuydu. Bunların yanı sıra altyapı çalışmalarında önemli mesafe kat ettik. Biz geldiğimizde yüzde 17’lerde olan doğalgaz şu anda yüzde 80’lere ulaştı. 30 bin ton sıcak asfalt döktük. 25 bin metreküp istinat duvarı yaptık. 20 bin fidan dikimi gerçekleştirdik. Dereler ıslah edildi, kavşak çalışmaları tamamlandı, ilçemizdeki 4 spor kulübünün tüm ihtiyaçlarını karşıladık hepsi kendi liglerinde şampiyon oldu. Mahallelerde çok amaçlı kullanılabilecek sivil toplum merkezleri açtık. Yeni park ve yeşil alanlar kazandırıyoruz” diye konuştu. Tamamlanan projelerin yanı sıra birçoğunun da devam ettiğini kaydeden Toltar, yeni çalışmaların da proje aşamasında olduğunu dile getirdi.  Her zaman vatandaşın yanında olduklarını dile getiren Toltar, kalkınmanın yerelden başladığını söyledi. Toplantıda basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Toltar, özellikle sosyal medyada olmak üzere bazı gazetelerde asılsız haberler yapıldığını belirterek, gazetecilerden sosyal medyadaki sahte hesapları ve art niyetli kişilerin muhatap alınmamasını rica etti.

 

Eynarca kavşağını Bakan açacak

Toplantıya katılan ilçe başkanı Osman Akbulut da, önümüzdeki süreçte ilçe, il ve genel merkez kongrelerinin başlayacağını belirterek, ilçe yönetimi olarak her gün seçim varmış gibi çalıştıklarını söyledi. Akbulut ayrıca 15 Ekim Cumartesi günü Saat 15.00’de Dilovası Eynarca mevkiindeki kavşağın açılışının yapılacağını dile getirerek, açılışı Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’ın yapacağı bilgisini verdi.

 

Toplantıya ayrıca Kadın kolları başkanı Gülay Artut ve Gençlik Kolları Başkanı Suat Şık da katıldı.