Gazetecinin radar cezası isyanı

  • 2016-10-08 01:40:21 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Gazetecinin radar cezası isyanı

Gazeteci Levent Altun, 22 Nisan tarihinde Çorum’un Osmancık ilçesinden geçerken yakalandığı radar nedeniyle 3’üncü kez trafik cezası geldiğini belirterek, bu uygulamanın haksızlık olduğunu ileri sürdü.

Trafik cezalarının aynı gün ve saate ait olduğunu belirten Altun, “Birkaç dakika içinde 3 ayrı trafik cezası kesilmiş. Osmancık’tan Nisan ayında sadece bir kez geçtim, ancak trafik cezaları bitmiyor” diye isyan etti.

 RADAR DEĞİL TUZAK UYGULAMA

Trafik cezaları ile ilgili Osmancık Emniyet müdürlüğünü aradığını ancak sonuç alamadığını kaydeden Altun, “22 Nisan tarihinde Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun Tokat’ta yapılacak olan Başkanlar Konseyi toplantısına katılmak üzere Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkan vekili olarak özel otomobilimle yola çıktık. Yanımda başkanımız Çetin Gürol ve Anadolu Ajansı muhabiri İsa Turhan da vardı. Sabahın 04.56’sında ana yoldan 80 km hızla giderken, yolun sonunda birden tuzak gibi çıkan radar uygulamasıyla karşılaştık. Daha sonrasında hız sınırının 50 olduğunu öğrendiğim radar bölgesinden 65 km hızla geçmişiz. Tokat’taki Başkanlar Konseyi toplantısı bitti ve Gebze’ye döndük. 4 ay sonra yani Ağustos ayında Osmancık emniyet müdürlüğünden 412 lira ceza geldi. Hız limiti 50 km iken 65 km hızla geçmişiz. Bir ay sonra, aynı kavşaktaki başka bir radardan dolayı 61 km hız için 199 lira ceza daha geldi. Ve bugün yine aynı kavşaktaki başka bir radardan dolayı yine 61 km hız nedeniyle 199 lira ceza geldi. Sonuç olarak Osmancık’taki bir kavşaktan 3 dakika içinde 3 ayrı trafik cezası uygulaması ile 800 lira trafik cezası gelmiş oldu.”

HAKSIZ KAZANÇ SAĞLANIYOR

 

Bu uygulamanın vatandaşı tuzağa düşürmek ve haksız kazanç sağlamak olduğunu belirten Altun, “Osmancık emniyet müdürlüğü ile görüştüğümde ve yaptığım araştırmada Osmancık’taki radar sorununun herkesin canını yaktığını ve insanları bezdirdiğini öğrendim. Devlet yetkililerinin bu haksızlığa dur demesini bekliyorum. Osmancık’ın pirinçleri meşhur olmalı, radar cezaları değil” diye konuştu.

  • yalçın akbulut14:03 08.10.2016

    aynı yerde bende 65 ile ceza yedim hatta bunu haberde yaptım