Gebze'nin Masterleri zirvede

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Gebze'nin Masterleri zirvede

Çoğunluğunu eski Gebzesporlu futbolcuların oluşturduğu Gebze Masterler Takımı başarıdan başarıya koşuyor. 2016 yılında Gebzespor’un eski futbolcularından ‘Kelebek’ lakaplı Murat Erensoy’un kurduğu Gebze Masterler’in şimdiki başkanı ise Bülent Öndek.

Eski futbolculardan olan Bülent Öndek de Mustafapaşa Spor kulübünde başladığı futbol hayatını Kocaeli PAF takım, Petkim ve Kartal Spor’da sürdürmüş ancak sakatlığı nedeniyle futbolu bırakmıştı. Şimdi ise Gebze Masterler’in başarısı için hem başkan olarak saha dışında hem de futbolcu olarak sahada ter döküyor. Takımın hocası ise, yine eski futbolculardan Düzgün Şimşek.

 

 ANTALYA’DA ŞAMPİYONLUK, BOSNA’DA 3’ÜNCÜLÜK

 

Gebze Masterler ilk resmi şampiyonluğu geçtiğimiz Nisan ayında Antalya’da kazandı. 25 takımın katıldığı şampiyonada rakiplerini birer birer yenen Gebze Masterler, finalde ise Bulgar Masterleri ile karşılaştı ve maçı 2-1 kazanarak kupanın sahibi oldu.

İkinci resmi müsabaka olarak Bosna Hersek’te katıldıkları müsabakada ise 3’üncülük elde ettiler. Türkiye’de başarılı olan takımların davet edildiği ve Rahmetli Aliye İzzet Begoviç’in adını taşıyan Bosna’daki şampiyonadan 3’ülük kupasıyla döndüler.

 

MARMARA LİGİ’NDE 2’DE 2 YAPTILAR

 

Gebze Masterler, şu anda Türkiye genelinde düzenlenen  Masterler turnuvasına iyi bir başlangıç yapmış durumda. 15 takımın mücadele ettiği Marmara Bölge grubunda ilk iki maçını galibiyetle kapatan Gebze Masterler 6 puanla averajla 4’üncü durumda. İlk maçını Beylikbağı Stadı’nda oynayan ve Gölcük Masterler’i 3-1 mağlup eden ekibimiz, geçtiğimiz hafta da Kartepe’de rakibini 2-0 geriye düştüğü maçta 3-2 yenerek puanını 6’ya çıkardı.

Müsabakalarda İl Hakem Federasyonu tarafından görevlendirilen 3 resmi hakemin yönettiği karşılaşmalar, standart sahalarda oynanıyor.

 

 

ÖNDEK’TEN TEŞEKKÜR

 

 

Gebze Masterler Başkanı Bülent Öndek,  kendilerine antrenman yapmak için Gebze stadını veren ilçe spor müdürü Gökhan Yavaşer, KASKF Başkanı Murat Aydın ve takımın bu seneki spor malzemelerinin sponsorluğunu üstlenen Farrin Yol Yapı Lt.Şti. Yönetim Kurulu Başkanı – aynı zamanda futbolcusu-  Enver Sarıgül’e teşekkür ederek, “Amacımız Gebzemizin adını en iyi şekilde duyurmak ve centilmence bir mücadele etmek. Bunu da gerçekleştirdiğimize inanıyorum. Takımımızdaki oyuncularımıza ve bize destek veren herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.