CHP'li Davutoğlu'ndan eleştiri yağmuru

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP'li Davutoğlu'ndan eleştiri yağmuru

CHP Gebze belediye meclis üyesi Serkan Davutoğlu, Gebze Belediyesi’nin Ekim ayı meclis toplantısında belediyeyi eleştiri yağmuruna tuttu. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in başkanlık ettiği meclis toplantısı sonunda söz alan CHP’li Davutoğlu, “Misyonumuz ne olarak geçiyor, Gebze’de yaşam kalitesini artırmak mı? Hayır değil. Trafikte geçen uzun saatler mi yaşam kalitemizi artırdı? Taşınamayan Cuma pazarı mı? Otopark sorunu mu? ‘Kenti yaşanan, kenti yaşatan bir belediye olmak’ diyor hazırladığınız kitap. Biz ne yapıyoruz? Herkes Tuzla’ya gidiyor, Eskihisar sahili yetersiz, Marmara Uzmanlar şirketi sayesinde atıl olarak duruyor. Yapılan hiçbir şey yok ortada. Günü kurtarmaya çalışmayın” diye konuştu.

Davutoğlu, Gebze Belediyesi’nin 3 yıllık performansını eleştirilerini de madde madde sıralarken, Marmara Uzmanlar Şirketinin iyi yönetilmediğini, Gök Denizcilik’e kıyak yapıldığını, trafik ve otopark sorununun olduğunu, Cuma pazarının taşınmayışını, belediye personelinin sigorta primlerini yatırmadığını, belediyeye iş yapan firmalara kendi akrabalarını topladığını ve başkan yardımcısının FETÖ örgütünden tutuklandığını vurguladı.

CHP’li diğer meclis üyeleri Eşref Emin Güzey, Dilek Tan, Neşe Çetiner Celep, Salih Işık da mecliste yerini alırken, CHP Gebze ilçe başkanı Recep Dursun, Kadın Kolları Başkanı Arzu Çakmak Pehlivan, ilçe yöneticisi Bülent Evciman, MHP Gebze ilçe başkanı Ferit Taşdemir de meclis toplantısını takip etti.

 

13 MADDE GÖRÜŞÜLDÜ

 

Öte yandan Gebze belediyesinin Ekim ayı meclisinde 13 madde görüşüldü. 5 madde karara bağlanırken, 8 madde ise Plan Bütçe ve İmar komisyonuna havale edildi. Gebze Belediyesi Ekim ayı meclisinin ikinci oturumu 12 Ekim Çarşamba günü saat 15.00’de yapılacak.