Bir ailenin isyanı

  • 2016-09-29 07:21:46 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Bir ailenin isyanı

Gebze’nin Osman Yılmaz Mahallesi 613 numaralı sokakta eşi ve üç çocuğuyla birlikte yaşayan Birsen Şahin isimli vatandaş imar izni olmasına rağmen ev yapamıyor çünkü eski imar hataları nedeniyle evin yola ulaşımı sadece 1 metre genişliğinde ve iş makinesi ile hafriyat kamyonları giremiyor.

 

 45 yıl önce yaptıkları müstakil evin artık yaşanılmaz duruma geldiğini ve yenilemeyi düşündüklerini ancak bitişiğindeki ev nedeniyle yol olmadığı için ev yapılamadığını kaydeden Birsen Şahin, “Evimiz artık yaşanacak durumda değil, resmen dökülüyor. Kış geliyor ve ne yapacağımızı bilmiyoruz. İmar iznimiz var ancak müteahhit evimizi yıkıp yerine yeni bina yapamıyor. Çünkü bitişiğimizdeki gecekondu yüzünden iş makineleri bizim arsaya gelemiyor. Yol sadece 1 metre genişliğinde. Eski imar hatalarının bedelini biz çekiyoruz. Gebze belediyesi ile 8 aydır defalarca görüşmeme rağmen çözemiyorlar” diye dert yandı.

 

AYRAN: ”Parseller birleşmeli”

 

 

Gebze Belediyesi’nin kendilerine hak vermesine rağmen bir şey yapamadığını söyleyen Birsen Şahin, “Bitişiğinizdeki parsel ile anlaşın diyorlar. Oysa onlar anlaşmak istemiyorlar. Ölene kadar bu evde mi yaşamak zorunda kalacağız” diye dert yanarken, konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Nilay Ayran, “Söz konusu sokakta 6 ve 7 numaralı parsellerin birleşerek inşaat yapmaları her iki parsel için de avantajlı olacaktır. Çok eski yapılar ve dönüşüm yapılması daha sağlam yapılara sahip olmalarını sağlar. Bu konudaki karar, parsel ve yapı sahiplerinindir” dedi.