Tebrikler Betina

  • 2016-09-28 09:44:52 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Tebrikler Betina

Gebze Tenis Kulübü sporcusu 13 yaşındaki Betina Tokaç, Arnavutluk’ta yapılan ITF Tiran Open tenis turnuvasında 13-19 yaş kategorisinde teklerde birinci, çiftlerde ikinci olarak Gebzemize ve ülkemize büyük gurur yaşattı.

Betina’nın bu başarısı için düzenlenen basın toplantısında konuşan Gebze Tenis Kulübü başkanı aynı zamanda Betina Tokaç’ın babası olan Ali Tokaç, Türkiye’nin en büyük tenis kulüplerini geride bıraktıklarını belirterek, hedeflerinin olimpiyatlar olduğunu söyledi. Şu anda altyapıda 50 sporcu yetiştirdiklerini ifade eden Ali Tokaç, kendilerine destek olan ana sponsorları Elite Alyans’a da teşekkür etti.

 

5 yaşında tenise başladı, 10 yaşında milli oldu

 

Tenise henüz 5 yaşında başlayan Betina Tokaç henüz 13 yaşında olmasına rağmen başarılarla dolu bir hayatı var. 10 yaşında Milli takıma seçilen Betina, yıllardır Türkiye’de ve Avrupa’da katıldığı müsabakalardan kupalarla dönüyor.

Son olarak katıldığı ITF Tiran Open tenis turnuvasına katılan Betina, 13 yaşında olmasına rağmen 18-19 yaşındaki yabancı rakiplerini yenerek birinciliği kazandı. Çiftlerde ise ikinciliği elde etti. Kazandığı başarıdan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Betina hedefinin daha büyük başarılar elde etmek olduğunu söyledi.

 

Çintimar:”Büyük başarı, kutluyorum”

 

 

Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar da, Gebze Tenis Kulübü’nü bu başarısından dolayı kutlayarak, “2024’lerde olimpiyatlarda Betina ve diğer çocukları izleyeceğiz. En büyük amacımız ve beklentimiz bu. İhtiyaçlarını giderebilmek için çalışacağız. Dünya ve Avrupa şampiyonalarında tenis gibi diğer branşlarda da Gebze’nin evlatları yarışıyor. Destek olduk, olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.