Aydın, siyasete göz kırpıyor

  • 2016-09-27 07:23:42 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Aydın, siyasete göz kırpıyor

Gebzeli işadamı Ali Kemal Aydın’ı tanımayanınız yoktur. Gebze Ticaret Odası’nın eski meclis üyesi olan Ali Kemal Aydın’ın en önemli özelliği, Gebze’nin sorunlarına yönelik yıllardan beri duyarlı olması. Her yıl Gebze basını ile de bir araya gelerek yaptığı toplantılarda Gebze’nin sorunlarına dikkat çekiyor. Dün gazetemizi ziyaret eden Ali Kemal Aydın ile yine çeşitli konularda görüş alışverişinde bulunduk.

Yine her zamanki gibi Gebze’nin sorunlarını dile getirirken, şehirdeki birçok kurum ve kuruluşun sorgulama kültüründen uzak olduğunu vurguladı. Özellikle siyasetteki eksikliklere ve yanlışlıklara değinmesi ve çözüm önerileri sunması oldukça anlamlıydı.

 

Bugüne kadar siyasete hep mesafeli duran ve aktif olarak siyasette yer almayan Aydın’ın siyasete sıcak baktığı izlenimini edindim. Bugüne kadar Gebze Ticaret Odası’nın eski meclis üyesi ve işadamı etiketiyle Gebze’nin sorunlarına yönelik yaptığı analiz ve açıklamaları bir siyasetçi etiketiyle yapması elbette daha etkili olacaktır. Sözünü kimseden sakınmayan, doğru bildiğinden şaşmayan ve son derece açık sözlü bir isim olan Aydın’ın siyaset sahnesinde olması, elbette siyasete ve Gebze’ye çok şey katar diye düşünüyorum.