Kömür tozlu eğitim!

  • 2016-09-22 09:54:05 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Kömür tozlu eğitim!

Dilovası’nın Kayapınar Mahallesi’ndeki Hacı Seyit Taşan İlkokulu’nda dün kömür tozu nedeniyle zor anlar yaşanıyor. Öğrenciler velileri, çocuklarının ders yapabilmesi için masa ve sıraları kömür tozundan temizlemek zorunda kalıyorlar. Vatandaşlar, mahallede yaşanan kömür tozu sorununun bir an önce önlenmesini bekliyorlar.

 

Dilovası’nda 5 yıldır faaliyette bulunan Kömürcüler Organize Sanayi Bölgesi, vatandaşların şikayetlerine neden oluyor. Özellikle ilçedeki Kayapınar ve Turgut Özal Mahallelerinde evlerin üzerine kömür tozu yağdığı sürekli gündemde. Mahallelinin cam ve balkonlardan sürekli olarak kömür tozu temizlediği şikayetleri sıcaklığını korurken, eğitim öğretim döneminin açılmasıyla kömür tozu şikayeti okullara da yansıdı.

 

KÖMÜR TOZU SİLDİLER

 

 

Kayapınar’da faaliyet gösteren Hacı Seyit Taşan İlkokulu eğitim öğretim faaliyetlerine başlarken, öğrenci sıralarının kömür tozu ile kaplanması öğrenci ve öğretmenlere zor anlar yaşattı. Öğrenci velileri masa ve sıraları silerken, yetkililere de çağrıda bulundular. Birçok vatandaş sosyal medyada şikayetlerini dile getirerek yetkililerin kömür tozuna çözüm bulmasını istediler.