Ders zili, sancılı çaldı

  • 2016-09-19 03:28:10 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Ders zili, sancılı çaldı

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı başladı. Bölgemizdeki dört ilçede yüz bini aşkın öğrenci ilk ders zili ile okul hayatına merhaba dediler. Eğitim-Sen Gebze Şube Başkanı Güngör İrdem, gerek kadrolu öğretmen eksiği gerek fiziki koşulların yetersizliğini dile getirirken, kantinlerin de denetimsiz olduğunu vurguladı.

9 günlük Kurban Bayramı tatilinin ardından yeni eğitim-öğretim yılı başladı. Gebze’de yüzbinlerce öğrenci okul hayatına merhaba dedi. Okullarda yeni eğitim-öğretime başlamanın heyecanı yaşanırken, gerek kadrolu öğretmen eksikliği, gerek fiziki koşulların yetersizliği ve gerekse kantinlerdeki denetimsizlik eğitim hayatının en önemli sorunlarının başında geliyor.

Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız Eğitim-Sen Gebze Şube Başkanı Güngör İrdem, Gebze’de okul binalarının eğitim için yetersiz olduğunu belirtirken, Mutlukent ilköğretim okulunun kapı girişindeki inşaat nedeniyle problem yaşandığını söyledi.

 

KANTİNLERE DİKKAT!

 

Güngör İrdem, okul kantinlerinin çok önemli bir sorun olduğunu ifade ederek, “Kantinlerde en önemli sorunlardan birisi hijyen sorunu. Bir başka sorun da ortak fiyatlandırma yok, her kantin kendine göre fiyatlandırma uyguluyor. Yetkililerin kantinleri daha düzenli denetlemesi gerekiyor” diye konuştu.

 

İrdem, sınıfların kalabalık olduğunu, ders kitaplarının eksik ve kadrolu öğretmen açıklarının da taşeron öğretmen sistemiyle kapatılmaya çalışıldığını da sözlerine ekledi.