MSC/MEDLOG’da eylem sürüyor

  • 2016-09-19 03:20:30 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
MSC/MEDLOG’da eylem sürüyor

Nakliyat-İş Sendikası’nın örgütlü olduğu MSC/MEDLOG Lojistik firmasının aralarında Gebze’nin de bulunduğu Esenyurt, İzmir ve Bursa’daki fabrikalarında yürütülen eylem 18’inci gününe ulaştı.

Sendika tarafından yapılan açıklamada, “Sendikamız, 600 işçinin çalıştığı MSC/MEDLOG Lojistik’de  örgütlenmiş ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na yetki için başvuru yapmıştır.  Örgütlenmeden haberdar olan işveren, işçi ve sendika düşmanlığı yaparak 130 sendikamız üyesini keyfi, hukuksuz şekilde işten atmıştır. Sendikamız üyeleri 18 günden beri işçi ve sendika düşmanlığına, işçi kıyımına karşı direnmektedir. İstanbul’da Marmara Mah. Liman Tesisleri Limanlar Cad. Esenyurt-Beylikdüzü, Mersin’de Arpaçsakarlar Köyü Otoban yanı Marpaş Grup Konteyner Garajı önü, İzmir’de Alsancak Şehitler Cad. 1530 Sokak’da, Kocaeli’nde Muallimköy Günay Yan Yol Cad. Gebze ve Bursa’da Engürücük Köyü Yazırova Mevkii Liman Yolu Gemlik adreslerinde başlayan direnişimiz bu gün 18. günündedir. Üyelerimiz işe geri alınıncaya, sendikal hakları kabul edilene kadar direnişimiz devam edecektir” denildi.

 

Yapılan açıklamada ayrıca, atılan işçilerin geri alınması gerektiği vurgulanırken, kanunsuz lokavtın kabul edilemeyeceği ifade edildi.