Bizi izlemeye devam edin’

  • 2016-09-05 02:09:34 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Bizi izlemeye devam edin’

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi ayrıca belediye olarak yaptıkları ve yapmayı planladıkları çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu.

Dudayev Parkı Belediye sosyal tesislerinde düzenlenen basın toplantısında göreve geldikleri 12.5 yıl öncesinden bugüne halka ne söz verdilerse onları yerine getirdiklerini ve yerine getirmeye devam edeceklerini belirterek ‘’bizi izlemeye devam edin’’ dedi.

15 Temmuz darbe kalkışmasına değinen Başkan Karabacak darbe girişiminin ilk dakikasından başlayarak yediden yetmişe vatandaşlarla beraber birlikte olduklarını söyledi. Darbe gecesinde 90 yaşındaki bir yaşlının ‘’bana da silah verin bende memleketimi koruyacağım’’ şeklindeki sözlerini anlatırken duygulanan Başkan Karabacak, ‘’ bu aziz millete kimse bir şey yapamaz. Yaşı, dili, dini rengi, siyasi görüşü ne olursa olsun millet olarak vatanımıza hep birlikte sahip çıktık. Lider olmak çok farklı bir olay, bu manada büyük lider olduğunu bir kez daha bizlere gösteren cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. Başbakanımızın mücadelesi ve açıkladığı programlarla İnşallah ülkemiz bu krizi daha erken atlatacak. Devletimiz bu kalkışmanın izlerini hızlı bir şekilde silmeye devam ediyor, İnşallah en kısa sürede bu hain kalkışmanın izlerini silerek Sayın cumhurbaşkanımızın gösterdiği 2023 hedeflerini yakalayacağız. Biz Darıca genelinde yatırımlarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz, işlerimizde darbe girişiminden dolayı yavaşlama olsa da şimdi gece gündüz demeden çalışarak oluşan o boşlukları telafi edeceğiz’’ dedi.

 

Basın toplantısı basın mensuplarını sorularını cevaplandıran Başkan Karabacak darbe kalkışmasının belediyeyi de ekonomik anlamda etkilediğini belirterek yaklaşık 10 milyon TL’lik bir kayıplarının bulunduğunun da altını çizdi.