Yaz Okulları sezonu kapattı

  • 2016-08-25 07:01:18 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Yaz Okulları sezonu kapattı

-Gebze Belediyesi’nin ücretsiz Yaz Okulları, kapanış töreniyle sezonu kapattı. Yaz Okulunun başarılı öğrencilerinin farklı branşlarda sergilediği sportif hünerleri, velilerden ve protokolden tam not aldı

Gebze Belediyesi’nin ücretsiz hizmeti Yaz Okulları’nda bir dönem daha düzenlenen kapanış töreniyle sona erdi. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in ev sahipliğinde kapalı spor salonunda düzenlenen kapanış törenine ayrıca Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, AK Parti İlçe Başkanı Hasan Soba, Gençlik Hizmetleri İlçe spor Müdürü Gökhan Yavaşer, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın, belediye meclis üyeleri, öğrenciler ve velileri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Yaz Okulları final töreninde KASKF Başkanı Murat Aydın ve Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü Gökhan Yavaşer’ın konuşmalarının ardından söz alan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, gençlerin ve sporcuların her zaman yanında olduklarına vurguladı. Başkan Köşker, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da gerçekleştirdiğimiz Yaz Okullarını kapanış töreniyle sonlandırıyoruz. 18 branşta 5 bin 545 öğrencimizle, bu yaz da spor faaliyetlerinde bulunduk. Ben buradan evlatlarını bizlere emanet eden anne-babalara teşekkür ediyorum. Sizler nasıl evlatlarınızın üzerine titriyorsanız biz de aynı hassasiyeti gösteriyoruz. Onlar bizlerinde evlatları, onları kendi evlatlarımızdan ayırt etmiyoruz. ” ifadelerini kullandı.

Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan da“Artık çocuklarımız bu tür faaliyetler sayesinde enerjilerini güzel şeylere harcıyor. Arzu ettiğimiz görüntü burada gördüğümüz görüntü” dedi.

BİSİKLET HEDİYE EDİLDİ

Konuşmaların ardından protokol üyeleri sporcuların spor aktivitelerinde onlara eşlik etti. Gebze İlçe Kaymakamı Mehmet Arslan ve Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker karşılıklı masa tensi oynadı. Protokol üyeleri öğrencilerle bol bol özçekim yaptı. Yapılan çekiliş sonrası 20 öğrenciye bisiklet hediye edildi. Çekilişle belirlenen şanlı çocuklar bisikletlerini protokol üyelerinin elinden aldı.