Gebze'de trafik çilesi

  • 2016-08-12 11:13:52 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Gebze'de trafik çilesi

Gebze’de bazı caddelerde tek yön uygulamasına geçilip bazı caddeler de tamamen trafiğe kapatılınca sürücüler çok zor durumda kaldı.

Geçtiğimiz ay yapımına başlanan Anibal kavşağı projesi  ile birlikte yeterli ve gerekli önlemler alınmayınca ve sürücüler bilgilendirilmeyince trafikte büyük sorunlar ortaya çıkmaya başladı.

Gebze’nin Sultan Orhan Mahallesi’ndeki  ilyasbey Caddesi ve Hükümet Caddesi’nde dün  trafik tek yöne düşürülünce sürücüler zor anlar yaşamaya başladı.

Bilgilendirme yapılmadan uygulamaya geçilmesiyle bu caddelerde seyir halinde olan sürücüler, geri dönmek zorunda kaldılar.

Özellikle İlyasbey Caddesi’nden Anibal kavşağına doğru gitmek isteyen sürücüler, geri dönmek ve başka yollardan gitmek durumunda kaldılar.

Aynı şekilde, D-100 karayoluna paralel olarak devam eden yan yolun İstanbul-Ankara istikameti de kapatılınca o yoldan gelen araçlar da yön değiştirmek zorunda kaldılar.

 

GEBZE CENTER KAVŞAĞINI KAÇIRAN YANDI

 

Anibal kavşağı çalışmalarının mağdur ettiği bir başka yol ise, Gebze Center kavşağı. Daha önce İstanbul’dan Gebze yönüne D-100 karayolundan gelen araçlar Gebze Center’in önünden sağdan giriş yapabiliyorlardı. Şimdi ise bu yol kapatıldı ve sürücüler birkaç kilometre ileriden Gümrük kavşağından giriş yapmak zorunda kalıyorlar. Oradan giriş yapan araçlar , Gebze Center’in arka kısmındaki yolların da kapatılmasıyla ikinci bir şok yaşamış oluyorlar.

Gebze merkeze girmek için, İstasyon kavşağından ya da Demirtaş Akaryakıt girişini kaçıranlar, fazladan 10 kilometre mesafe gitmek zorunda kalıyorlar.

Sürücüler, hiçbir uyarı ve yön tabelası konulmamasına ise tepki gösteriyorlar.

 

ŞEHİT YILMAZ ARGON CADDESİ’NDE SEDAŞ AKSAMASI

 

Gebze’nin Mustafapaşa Mahallesi Şehit yılmaz Argon Caddesi’nde ise SEDAŞ çalışması nedeniyle birkaç gündür trafik kesilmiş durumda.

 

Gebze Lisesi’nin önündeki ana caddenin trafiğe kesilmesi, özellikle sabah ve akşam saatlerindeki servislerin yoğun geçtiği bu caddede tüm akışı felç etmiş durumda.  Yol güzergahı başka ara sokaklara kaydırılırken, sürücüler bir an önce bu çalışmanın bitmesini bekliyorlar.