Kapadokya'dan birinci döndüler

  • 2016-08-02 10:30:55 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Kapadokya'dan birinci döndüler

Runfire Kapadokya Ultra Maratonuna AKUT adına katılan ÇAGET sporcuları Oral Ergül, Bülent Çarkgil, İlker Sarıkaya, Ercan Külahlı, Şerif Kemal Güner kurumsal yarış kategorisinde birincilik elde ederek gururumuz oldular.

Türkiye’nin ikinci çok etaplı ultra maratonu olma özelliğine sahip, yüksek mücadeleye dayalı uluslararası bir spor organizasyonu olan Runfire Cappadocia Ultra Maratonu, büyük bir heyecana ve mücadeleye sahne oldu.

Kapadokya’nın büyülü coğrafyasında gerçekleşen maratonda sporcular dereceye girebilmek için büyük bir çaba harcadı.

 

Bülent Çarkgil:”Unutamayacağımız bir yarışmaydı”

 

Uçhisar’dan başlayıp Güvercinlik Vadisi, Ürgüp, Göreme, Ihlara Vadisi gibi pek çok büyülü vadiden geçerek Tuz Gölü’ne uzanan rotasıyla sporculara farklı bir deneyim sunan maratonda her gün 1 etabın koşuldu ve 6 gün sürdü. Yarışma sonunda maratona AKUT adına katılan ÇAGET sporcuları Oral Ergül, Bülent Çarkgil, İlker Sarıkaya, Ercan Külahlı, Şerif Kemal Güner kurumsal yarış kategorisinde birincilik elde ederek gururumuz oldular.

 

Yarışla ilgili değerlendirmelerde bulunan ÇAGET sporcularından Bülent Çarkgil, “Yarışmaya AKUT adına katıldık, birinci olduğumuz için çok mutluyuz, sporcu arkadaşlarımı ve tüm yarışmacıları kutluyorum. Gerçekten büyük bir mücadeleye sahne oldu. Özellikle Kapadokya bölgesinde böyle bir yarışa katılmak çok anlamlıydı. Peri bacalarının arasından ve Tuz gölünün etrafından koşmak unutamayacağımız bir deneyimdi” diye konuştu.