Emeklerinin karşılığını aldılar

  • 2013-09-25 06:58:19 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Emeklerinin karşılığını aldılar

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde üniversite yerleştirme sınavında başarılı olan öğrencilere otomobille ödüllendirmeye devam ediyor. Büyükşehir, Kartepe’de düzenlenen programla Lisans Yerleştirme Sınavı’nda ilk 100’e giren Semih Çelik’e otomobilini teslim etti.

 

ANAHTARI BAŞKAN’DAN ALDI

 

Sıfır kilometre, kaskolu ve ful depolu Opel Corsa marka otomobilinin anahtarını Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’nun elinden alan Çelik, Büyükşehir’in başarıyı teşvik edici ödülünün kendisini motive ettiğini vurguladı.

 

İLK TÖREN PİRELLİ ANADOLU LİSESİ’NDE

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Lisans Yerleştirme Sınavı’nda ilk yüze giren Kocaelili öğrencilere otomobillerini vermeye başladı. Otomobilini ilk alan ise Kartepe Pirelli Anadolu Lisesi öğrencisi Semih Çelik oldu. Pirelli Anadolu Lisesi bahçesinde gerçekleştirilen törene Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Genel Sekreter Ersin Yazıcı, Genel Sekreter Yardımcıları Mustafa Çöpoğlu ve Ercan Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muhlis Öztürk, Kartepe Kaymakamı Ayhan Durmuş, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Semih Çelik ve ailesi ile öğrenciler katıldı.

 

GENÇLERİMİZİN ÖNÜNÜ AÇIYORUZ

 

Törende konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, gençlerin bilgi ve birikim yönünden güçlü olmaları gerektiğini vurgulayarak, “Büyüklere düşen sizlerin önünüzü açmaktır. En büyük kazancımız sizlersiniz” dedi.

 

SIFIR KM, KASKOLU, FUL DEPOLU

 

“Öğrencilerimize sıfır kilometre otomobil veriyoruz” diyen Başkan Karaosmanoğlu, “Verdiğimiz otomobillerin kaskosunu yapıyoruz, deposunu ful dolduruyoruz ve ilk yüze giren öğrencilerimize teslim ediyoruz. Kazasız belasız binsinler” ifadelerini kullandı.

 

İLK 100’ÜN TAMAMINA VERİRİZ

 

Başkan Karaosmanoğlu, “Bu otomobilleri biz vermiyoruz, sizler alıyorsunuz. Değil 10 kişi 100 kişi olsa biz yine de bu otomobilleri vereceğiz. Bunun da sözünü veriyoruz. Başarının gelmesi için sizleri motive etmek için her şeyi yapacağız” şeklinde konuştu.

 

BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR

 

Kartepe Kaymakamı Ayhan Durmuş ise otomobil almaya hak kazanan öğrencileri tebrik ederken başarıyı ödüllendiren Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık da gelecek nesillerin daha başarılı olmasını sağlamak için çalışmalar yaptıklarını ifade etti. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muhlis Öztürk, Büyükşehir Belediyesi’nin tablet, bisiklet ve otomobil ödülleriyle başarıyı artırdığını söyledi.

 

BU UYGULAMA DEVAM ETMELİ

 

Fatih Üniversitesi’nde İngilizce Tarih birinci sınıf öğrencisi olan Türkiye 88’incisi Semih Çelik da yaptığı konuşmada çok mutlu olduğunu dile getirdi. Başta ailesi olmak üzere katkıda bulunan herkese teşekkür eden Çelik, “Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi. Ailesi Kandıra’da çiftçilik yapan Çelik sözlerini “Bu uygulamanın önümüzdeki yıllarda da devam etmesini istiyorum” diyerek tamamladı.

 

SERENAY VE SEVİL’E OTOMOBİL HEDİYESİ

 

Büyükşehir Belediyesi önümüzdeki hafta da otomobil dağıtmaya devam edecek. 1 Ekim Salı günü Özel Erkul Tunagür Fen Lisesi’nde düzenlenecek programla Serenay Ersoy otomobiline kavuşacak. 7 Ekim Pazartesi günü ise Şehit Özcan Kan Anadolu Lisesi’nde düzenlenecek programla Sevil Ayva’ya otomobili teslim edilecek.