Ballıkaya'daki tesis yıkıldı

  • 2016-07-22 08:08:45 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Ballıkaya'daki tesis yıkıldı

Gebze’nin Tavşanlı Köyü’nde bulunan Ballıkayalar Tabiat Parkı’nda 2008 yılından bu yana hizmet veren tesis, Gebze Belediyesi zabıta ekipleri tarafından yıkıldı. Firma sahibi, ihale sözleşmesi ve izinleri olmasına rağmen tesisin yıkıldığı için mağdur olduğunu söyledi.

Gebze Belediye Başkanlığının 2 Mayıs 2016 tarihli encümen kararıyla yıkılan tesisin sahibine ayrıca 25 bin lira idari para cezası kesildi.

2008 yılından bu yana hizmet veren tesisin sahibi Hasan Saçıldı, 2013 yılında Çevre ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile ihale sözleşmesi imzaladıklarını belirterek, “Sözleşmenin 31 Aralık 2017 tarihinde bitiyor. Burası bizim kendi tapulu arazimiz. Bu tesisi 8 yıldır işletiyoruz. Ballıkaya’ya gelen ziyaretçi ve turistlere hizmet veriyoruz” diye konuştu.

Hasan Saçıldı ayrıca Gebze Belediyesi’nden 2013 yılında canlı müzik izin belgesi aldıklarını da kaydederek, “Eğer tesis kaçak ise bu belgeyi nasıl verdiler? Biz Ballıkaya’ya hizmet etmek için bu tesisi kurduk” dedi.

 

Ballıkaya’yı koruyoruz

 

Hasan Saçıldı, restoran işletmeciliğinin yanı sıra Ballıkayalar tabiat parkının temizlik ve bakımını da yaptıklarını belirterek, “Daha önce bakımsız ve çöp atığı dolu olan bu alanın yıllardır tüm temizliğini yapıyoruz. Buraya gelen ziyaretçi ve turistlere hizmet veriyoruz. Şimdi tuvaletleri bile yıktılar. Gelen ziyaretçiler tuvalet ihtiyacını bile karşılayamayacak” dedi.

 

Konuyu yargıya da taşıdıklarını belirten Hasan Saçıldı, bu uygulama ile çok mağdur edildiğini kaydederek, “Bu tesise 200 bin lira yatırım yaptık. Şimdi bir de 25 bin lira idari para cezası kestiler. Mağduriyetimin giderilmesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.