KalDer başkanından açıklama

  • 2016-07-20 11:18:57 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
KalDer başkanından açıklama

KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Buket Eminoğlu Pilavcı, yaptığı yazılı basın açıklaması ile “Bu zorlu süreçlerden, ileride dünya için yapıcı ve daha demokratik bir Türkiye çıkacağına inanıyor, hepinize saygı ve sevgilerimi iletiyorum” mesajı verdi.

Pilavcı şu görüşlere yer verdi:

“Tarihte uyumu yeniden inşa etmek, bağlantısı kopmuşlara yeniden uzanmak, kırılmışı tamir etmek, yaralanmışı şifalandırmak hiçbir zaman bu kadar önemli olmamıştı.

Biz taşıdığımız misyon ve vizyonumuz gereği; okuyan, bilen, ön yargısız düşünebilen, bir toplum olarak dünyanın bu doğrultuda ilerleyen ülkeleri ile aynı platformda gelişmek ve dönüşmek idealine katkıda bulunmak için varız.  

 

Eminim ki her birimiz, bu topraklara hak ettiği güzellikleri kazandırmak için çalışmaya inanıyoruz, onun için gönüllü olarak bir araya geldik. Her birimiz adaletli, dengeli, sevgi ve şefkat dolu, geçmişi ile barışık, farklılıkların bir arada yaşayabildiği bir Türkiye’yi hayal ediyor, bunu ayrıştırılamayacak şekilde nasıl oluşturabileceğimiz fikrine kafa yoruyoruz. Her birimiz Anadolu’nun zengin ruhunu taşımanın ayrıcalığını hissediyor ve çok önemli topraklarda dünyaya geldiğimizi biliyoruz. Bu nedenle bu güzel topraklara korku, kin, nefret tohumları değil; birlik, bütünlük, sevgi, şefkat tohumları ekelim ki gelecek nesillere hesap verebilelim diye çaba sarf ediyoruz.”