Bedava geçişler sona erince!

  • 2016-07-12 06:28:02 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Bedava geçişler sona erince!

Osmangazi Köprüsünde Geçişlerin ücretli olmasının ardından geçişlerin azalması dikkat çekti. 1 Temmuz’dan itibaren köprüden geçişlerin ücretsiz olmasıyla birlikte özellikle köprüyü merak edenlerin akın etmesiyle köprüde tıkanmalar yaşanmıştı. Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova ve İstanbul’dan köprüyü görmek için gelenler köprünün üzerinde selfie çekmek için durunca köprü tıkanmıştı. Özellikle bayramın 3 gününde köprüde olağanüstü bir trafik yaşanırken, araçlar adım adım ilerledi. Bugün saat 07.00’den itibaren köprüden geçişlerin ücretli olmasıyla birlikte köprüden geçen araçların azlığı dikkat çekti.

Köprü ve otoyolların ücretsiz olmasından dolayı durma noktasına kadar gelen Topçular Feribot iskelesinde ise köprünün ücretli hale gelmesinden sonra yeniden hareketlilik yaşanmaya başladı. Ancak araç sürücülerinin büyük çoğunluğunun Osmangazi Köprüsü’nü kullandıkları dikkat çekti.

Gebze Eskihisar ile Yalova Topçular arasında ise 10 feribot karşılıklı olarak sefer yapmaya devam etti. Feribotları kullanan otomobiller gidiş 60 TL, gidiş- dönüş 100 TL, minivan gidiş 65 TL, gidiş-dönüş 110 TL, ücret ödedi. Feribotlar araçlar dolduktan sonra sefer yaptı.