CHP il için destek istedi

  • 2016-06-24 12:13:48 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP il için destek istedi

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Gebze'nin il olması için TBMM'ye sundukları kanın teklifine diğer partilerden ve toplumun her kesiminden destek beklediklerini söyledi.

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, bir basın toplantısı düzenleyerek, Gebze'nin il olması konusunda açıklamalarda bulundu. CHP Gebze İlçe Teşkilatı'nda gerçekleşen toplantıda CHP Gebze , Darıca, Çayırova ve Dilovası İlçe Başkanları, ilçe yöneticileri ve partililerde  hazır bulundu. 

Gebze'nin il olmayı hak ettiğini söyleyen CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan "Gebze sanayi, teknoloji ve nüfus bakımından il olma anlamında ancak, hizmet anlamında en az hizmet alan yer. Gebze stratejik komumu, nüfus yapısı, ekonomisi, sosyal kültürel ihtiyaçları, yaşam tarzı gibi konularda, bağlı  olduğu il ile derin farklılıklar barındırmaktadır. Darıca'da 200 bin, Çayırova da 120 bin, Dilovası'nda 50 bin Hereke ve Ağva'da 50 bin Gebze merkezde ise 350 bin civarında vatandaşımız ikamet etmekte. Ancak bu  nüfus alınan göç, doğum oranı gibi etkenlerle her yıl hızla artmaktadır. Bunun yanında İstanbul  ile çok yakın olan Gebze'de gündüz nüfusunun ikamet eden nüfusa göre iki kat arttığı bilinmektedir. Bu da kamu hizmetlerinin eksiksiz ve hızlı bir şekilde yerine getirilmesini neredeyse imkansız kılmaktadır. Kaymakamlık elinde bulunan olanaklar çerçevesinde yetersiz kalmakta, bu da halkımızı mağdur etmektedir. 

Gebze'de bulunan pek çok fabrikanın merkezinin İstanbul'da olması da hak edilen payın alınmamasında önemli bir etkendir. İlköğretim, lise ve üniversite kademelerinde eğitim ve öğretimin yapıldığı şehrimizin yaşam standartlarının yükseltilmesi, ekonomiye sunduğu katkının karşılığını alabilmesi, kamu hizmetlerinin yurttaşlarımıza eksiksiz bir şekilde verilebilmesi için mevcut alt yapı kurumları değerlendirilmeli, yıllardır sabırla bekleyen Gebze'nin bir an önce il olması gerekir.

Gebze artık il olmayı hak ediyor. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri olarak Gebze'nin il olması için hazırladığımız kanun teklifini Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na sunduk. Daha verimli daha güzel daha yaşanabilir bir Gebze için teklifimize başta siyasiler olmak üzere herkesten destek bekliyoruz"  dedi. CHP  Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun, CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya ve CHP Dilovası İlçe Başkanı Kerem Aydemir ise yapmış oldukları kısa konuşmalarda Gebze'nin il olması konusunda herkesi destek olmamaya çağırdılar.