Burnumuza pis kokular geliyor!

  • 2013-09-24 01:03:15 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Burnumuza pis kokular geliyor!

 

CHP Darıca İlçe Başkanı Selman Kösali, CHP Darıca Belediye Başkan aday adayları Cengiz Hamşioğlu ile Yakup Törk ve parti yöneticileri,  bölge basını ile buluştu. Kösali burada yaptığı açıklamada Darıca Kültür Merkezi için ucube benzetmesi yaparken ilçeye dışarıdan getirilen hafriyatlarla ilgili burunlarına pis kokular geldiğini söyledi.  Ak Parti’yi çok sert bir şekilde eleştiren CHP Darıca İlçe Başkanı Selman Kösali, Ak Parti döneminde fakirliğin ve işsizliğin arttığı, ve Ak Parti yandaşlarının zenginleştiğini iddia etti. Kösali ayrıca Darıca’nın hiç iyi yönetilmediğini söyleyerek, CHP Darıca Belediye Başkan aday adaylarının, bir çok bakandan bile kaliteli olduğunu belirtti. 10 yıldır AKP’li Darıca belediyesinin sahili doldurup 5-6 parktan başka bir şey yapmadığını ifade eden Kösali, “Darıca’nın hiçbir sorununa çözüm bulamayan bu zihniyet Darıca’yı köy görünümlü bir kent haline getirdiler” dedi. 

 

 ÜÇ FARKLI İMAR PLANI VAR

 

Darıca belediyesinde imar konusunda ciddi sıkıntıların olduğunu belirten Kösali, “Darıca PTT’sinin karşısındaki yerle ilgili olarak mahkeme durdurma kararı aldı. Sahile yapılan otelle ilgili olarak belediye meclisinde karşı çıkmamıza rağmen projeye onay verdiler. Otelin inşaatı için çakılan kazıklarla ilgili olarak üç farklı imar planının olduğunu öğrendik. Bu inşaatla ilgili olarak mahkemenin durdurma kararı olmasına rağmen halen çalışmalar devam ediyor. Darıca’daki eski hayvan pazarının olduğu yere dökülen hafriyatla ilgili olarak ise burnumuza kötü kokular geliyor” şeklinde konuştu. 

 

 SEÇİMİ KAZANACAĞIZ

 

Darıca’nın en büyük sorunlarından birinin trafik sorunu olduğunu açıklayan Kösali, “Vatandaştan otopark yapmak için para alıyorlar. Ancak Darıca’ya yapılan bir otopark bile yok. Belediye otopark yapmak yerine kaldırımlara kazık dikiyor. Darıca’ya ne işe yarayacağı belli olmayan giriş kapıları yaptırılıyor” diyen Kösali, 27 Ekim’de bin 600 üyeleri ile birlikte belediye başkanı adayı belirlemek için meyil yoklaması yapacaklarını söyledi. Seçimlerin çok renkli geçeceğini belirten Kösali, “Darıca halkı bu seçimlerde şanslı. AKP’ye karşı bu seçimlerde alternatif parti olarak seçimleri kazanacağız” dedi. 

 

KÜLTÜR MERKEZİ, TAM BİR UCUBE

 

Darıca’ya yapılan kültür merkezinin tam bir ucube olduğunu ileri süren Kösali şöyle devam etti, ‘’ Hiç kimse de çıkıp demiyor ki bu proje doğru. Ak Parti’nin bir çok yöneticisi bu projeden rahatsız. Yüreği yeten bir yönetici çıkıp bu projeye engel olamıyor. Gelin bu esere bir bakın, neresi doğru?

 

BÜYÜKŞEHİR AÇIKLASIN; DARICA’YA  NE YAPMIŞLAR?

 

Yüzsüzler listesinde en ön sırada olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli’nin en büyük 3. İlçesi olan Darıca’ya bir tane çivi çakmadı. Bunun nedeni ne? Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na soruyorum. Darıca’ya ne yaptınız?”

 

27 EKİM’DE ADAY BELLİ OLACAK

 

27 Ekim 2013’de iki aday adayımızın olduğu adaylık seçiminde, üyelerimiz temayül yoklaması yapacak. Buradan birinci çıkan arkadaşlarımızdan biri, partimizin Belediye Başkan adayı olacak. Her  iki isimde oldukça kaliteli ve eğitimli. Bir çok bakandan daha iyiler. Bu şehri yönetmek için en ideal 2 ismin bizim partiden aday olması bizlere gurur veriyor” dedi.