Bu kızlar destek bekliyor

  • 2016-06-20 07:48:36 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Bu kızlar destek bekliyor

Gebze’nin tek bayan futbol takımı olan Gebze Bayan Futbolunu Geliştirenler Spor Kulübü önümüzdeki ay resmi futbol ligine katılıp Gebze’yi temsil etmek için destek bekliyor. 35 bayan futbolcusuyla Özgür Torun nezaretinde çalışmalarını sürdüren bayan futbolcular başarılı olacaklarından oldukça eminler.

Kulüp başkanlığını ve antrenörlüğünü Özgür Torun’un yaptığı bayan futbol kulübü maddi imkansızlıklar içinde. Kulüp yöneticisi Veysel Alay temmuz ayında 3.ligde mücadele etmek istediklerini belirterek, bu konuda destek beklediklerini söyledi.

 

35 bayan futbolcu

 

10 ila 18 yaş arası 35 bayan futbolcuları bulunduğunu belirten Veysel Alay, haftada 4 gün idman yaptıklarını ve sıkı bir çalışma içinde olduklarını söyledi. Yıldız, Genç ve A takım kategorilerinde üç ayrı takım hazırladıklarını kaydeden Veysel Alay, Gebze’de futbola merak duyan bayanların da bu branşı yapmaları için bir olanak sunduklarını ifade etti.

Yeterli desteği göremediklerinden yakınan Veysel Alan, sadece Gebzespor Başkanı İlker Çakır ve birkaç esnafın desteği olduğunu söyledi. Gebze’de yaz spor okullarında futbol branşında kız çocuklarının kayıt edilmemesini de eleştirdi.

 

Öte yandan Gebzeli Gazeteci-Yazar Levent Altun, bayan futbolcuların idman yaptığı tesisi ziyaret ederek bayan futbolculara başarılar diledi ve Kaçış Noktası kitabından hediye etti.