Ayşe Altan yazdı

  • 2016-06-06 10:56:06 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Ayşe Altan yazdı

Benim, dini içerikli bir yazı yazma iddiam kesinlikle yok. Bırakalım bunu, dini iyi biliyorum diyenler yapsınlar.  Biz de onların dediği yoldan gidelim yeter. Bizim muhakeme yapmamıza, fikir yürütmemize, Tanrı'nın bize verdiği akıl ve mantığı kullanmamıza hiç gerek yok (!)
İnsanlar içinde böyle kişiler olmasaydı, anne kucağındaki küçücük çocukları günlerce aç,susuz bırakıp, sonra da onların canını alarak cennete kavuşacaklarına inanan insanlar nasıl var olabilirdi?
Cennete gitmenin yollarını ulu din adamlarımız(!) acıklı hale getirdiler. Gerçi halkın gönlünde yatan cennete gitme yolları arasında, fakire yardım etmen, komşun aç iken senin tok yatmaman, öksüze, yetime arka çıkman, onları her tehlikeden koruman, ülkene ve en başta da İNSANLIĞA YARARLI olman ve tabii ki VATANIN DIŞ GÜÇLERİN ELİNE DÜŞMÜŞSE, bunu canın pahasına önlemen için yollar var. Bizler  böyle biliyoruz.İslam dini son yıllarda tehlike altında. Bu tehlike de ne yazık ki kendine" Müslümanım"  diyenler arasından geliyor. 
Diyorum ki, müslüman dünyasının liderleri ayağa kalkıp bu terörü lanetlesin. Yoksa onların içinde de mi " Gavur öldüren cennete gider" inancında olanlar çoğunlukta?
Cenneti anaların ayağı diye tarif eden, binlerce yıllık  geçmişi olan bir din nasıl bu günlere getirildi?
Kendilerine müslüman süsü vermiş ama aslında müslümanların en büyük düşmanı olan  kesimden kurtulmak, yine müslümanların kendine düşüyor.
Hepimiz bilmek zorundayız ki terörü önlemek kendi ellerimizde. Cennet uğruna kafa kesenlere göre, kendilerinden başka herkes kafirdir.Bu düşünceye nasıl gelindi? İlim Çin'de de olsa bulun, bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum, diyen bir yüce din, bir kaç kendini bilmezin bilinçsiz yorumlarına bırakılamaz. 
Cennet içimizde. 
Gavur (!)öldürmekle,daha az müslüman, diye bir başkasını öldürmekle, suçsuz günahsız insanlara tuzak kurmakla cennete  gidilmediğine inanıyorum. 
Ama, bunu söylemek bana değil din adamlarına düşer.
Bu onların boynunun borcu, benim değil...