Akciğer kanseri ameliyatında devrim

  • 2016-05-31 08:30:11 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Akciğer kanseri ameliyatında devrim

Bir çok tehlikeli ve riskli ameliyatlar için İstanbul ve Ankara gibi hastanelere, doktorlara başvurulurken, bölgemizdeki cerrahların yaptığı başarılı operasyonlar taktir topluyor.

Akciğer kanserine yönelik başarılı ameliyatlarla adından söz ettirmeyi başaran Göğüs Cerrahisi  Opr.Dr. Hasan Oğuz Kapıcıbaşı sayesinde bölgedeki hastalar başka illere gitme gereksinimi duymuyor. Akciğerde hacim azaltıcı, amfizemli hastalara ameliyatları başarıyla gerçekleştirdiklerini söyleyen Opr.Dr. Hasan Oğuz Kapıcıbaşı, “Doğuştan şekil bozukluğu olan göğüs demormiteleri, mediastinal kitlelere yönelik ameliyatlar, pnömotoraks, terleme, akciğer wedge reaksiyonu, plevra biyopsisi, plevral tanısal torakoskopi, diyafram hernilerinin ve elevasyonunun cerrahi onarımı, doğumsal akciğer hastalıklarına yönelik ameliyatlar yapıyoruz. Bunların yanı sıra büllektomi ve akciğerin iltihaplı hastalıklarına yönelik ameliyatları başarıyla gerçekleştiriyoruz” dedi.

 

Ciğerinde 2 cm lik kanserli kitle olduğunu ve bunun için şehir şehir hastane dolaşarak başarılı doktor aradığını söyleyen Körfez’in tanınmış işadamlarından Cemal Erdoğan, “Ciğerimdeki kitle nedeniyle dolaşmadığım, gitmediğim hastane, doktor kalmadı. Tesadüfen başarılı operasyonlar yapan Oğuz doktorumu buldum. Bu tür büyük ameliyatlar riskli. Ne mutlu ki bizim şehrimizde de başarılı doktorlar var. Yoksa başka şehirlerde çoluk çocuk sürünecektik. Güler yüzlü hemşire ve personeline de çok teşekkür ederim” dedi.