GESMEK’te yılsonu heyecanı

  • 2016-05-26 07:57:41 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
GESMEK’te yılsonu heyecanı

Gebze Belediyesi’nin eğitim alanındaki markası GESMEK’in hünerli kursiyerlerinin el işi ürünlerinin yer aldığı yılsonu sergisinin açılışını, ev sahibi Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve davetliler birlikte yaptı

GESMEK Yıl Sonu Sergi açılışı Gebze Kent Meydanında gerçekleşti. 76 branşta 6650 kursiyerin 2000’i aşkın çalışmasının sergilendiği GESMEK Yıl Sonu Sergisinin açılışını Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker gerçekleştirdi. Serginin açılış konuşmasını yapan ev sahibi Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, GESMEK kurslarına ilgi ve katılımdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

EMEK VE BAŞARI DOLU BİR DÖNEM

Yaptığı kısa selamlama konuşmasında Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Gebze’mizde başlamış olduğumuz GESMEK kurslarımız KOMEK kurslarımızla birlikte çok geniş kitlelere ulaştı. KOMEK Kocaeli genelinde, GESMEK Gebze genelinde açtığımız kurslarla herkese ulaşmayı hedefledik. Çok şükür bunun sonuçlarını bu gün burada görüyoruz. Kursiyerlerimizin bir yıllık emekleri bu gün burada sergileniyor. GESMEK kurslarımız sadece bir meslek edindirme kursu değil, insanların sosyal hayatlarına da yön veren aile ilişkilerini geliştirdiği bir merkez haline geldi.

BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ

GESMEK kurslarımız gün geçtikçe artan şubeleri ve kursiyerleriyle büyük bir aileye dönüştü. Sadece Gebze’den değil ilçe dışından da vatandaşlarımız GESMEK kurslarımıza geliyor. Ben herkese GESMEK kurslarımıza gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu konuşmasına serginin herkes için hayırlı olması dileğinde bulunarak başladı.

EĞİTİMİ DESTEKLİYORUZ

Başkan Köşker’in ardından katılımcılara hitap eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Eğitimi önemsiyoruz, değer veriyoruz, en önemli önceliğimiz eğitimdir. Eğitim denince sadece okuldaki eğitimi anlamıyoruz biz, eğitim hayatın her alanında ve her anında devam ediyor. Özellikle kendini geliştirmek isteyen farklı konularda hayatın içinde bizler için ne varsa eminim ki o konuların ve yeteneklerin geliştirilmesi hepimiz için çok çok önemlidir. Bu kurslarımız insanların kendilerini geliştirmeleri ve boş vakitlerini değerlendirmesi için çok önemli. Ben başta Gebze Belediye Başkanım Adnan Köşker ve çalışma arkadaşlarını tebrik ediyor hepinize hayırlı günler diliyorum” dedi.

AÇILIŞA YOĞUN İLGİ

Protokol konuşmalarının ardından açılış kurdelesini Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze İlçe Kaymakamı Mehmet Arslan, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Kurt, Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Soba, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in eşi Ragibe Köşker, Gebze Belediye Başkan yardımcıları, Ak Parti İlçe yönetimi, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, GESMEK kursiyerleri, hocaları ve çok sayıda vatandaş hep birlikte kesti.  

ÜRÜNLER ÇOK BEĞENİLDİ

 

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından protokol üyeleri ve vatandaşlar sergiyi gezdi. Protokol üyeleri sergilenen çalışmaları büyük bir dikkatle inceledi ve bilgi aldı. Serginin gezilmesinin ardından Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan Sergi Ziyareti Anı Defterine duygu ve düşüncelerini yazıp imzaladı. GESMEK Yıl Sonu Sergisi 6 Haziran Pazartesi gününe kadar saat 10:00 ile 19:00 saatleri arsında ziyarete açık olacak.