Aslan Çimento Meslek Lisesi stant açtı

  • 2016-05-23 06:12:43 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Aslan Çimento Meslek Lisesi stant açtı

Darıca Aslan Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kocaeli Kitap Fuarı'na katılarak stant açtı. Okuldan yapılan açıklamada stant ile ilgili olarak şunlar ifade edildi, " Darıca Aslan Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lises Matbaa Teknolojileri Alanı uzun yıllardır faaliyet göstermektedir. Matbaa Teknolojileri Alanı her geçen gün teknolojik gelişmelere paralel olarak hızla değişmektedir. Bu değişim kaliteli eğitimci kadromuzla öğretim programlarına yansıtılmakta ve gelişmelere sürekli olarak takip edilmektedir.

13 ÖĞRETMEN GÖREV YAPIYOR

 Okulumuzda görev alan tecrübeli 13 öğretmenimiz sektörle iş birliği içerisinde 250 yi aşkın öğrenciye eğitim öğretim vermektedir. Türkiye’nin en büyük sanayi şehirlerinden biri olan Kocaeli'nin matbaa sektöründe kalifiye eleman ihtiyacını büyük ölçüde karşılamaktadır. Matbaa Teknolojileri Alanı içerisinde yer alan baskı öncesi, ofset baskı, serigrafi baskı ve baskı sonrası dalları matbaa sektörünün her alanına yönelik eleman yetiştirmektedir.  Okulumuzun değişen yönetim kadrosunun vermiş olduğu destekle döner sermaye aktif hale getirilmiştir. Döner sermaye kapsamında okulumuz bünyesinde kartvizit, katalog, davetiye, föy, el ilanı, broşür, dosya, şapka, kupa, kalem, saat, karne,  tişört vb. birçok ürün baskıları yapılmaktadır. Bu sayede İzmit bölgesinde yer alan matbaa sektörünün içerisinde daha etkin konuma gelmiştir. Sektör- eğitim öğretim birliği sağlanmış ve her geçen gün daha da gelişmektedir. 

KİTAP FUARINA KATILDILAR

2014-2015, 2015-2016 eğitim öğretim yıllarında gerçekleşen 7. Ve 8. Kocaeli Kitap Fuarlarında Matbaa Teknolojileri Alanı olarak okulumuzu en iyi şekilde temsil etmekteyiz. 14-22 Mayıs tarihlerinde devam etmekte olan 8. Kocaeli Kitap Fuarında C Salon 73 nolu stantta matbaa öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle birlikte kupa, puzzle, tişört, şapka, puzzle gibi ürünlerin baskısını gerçekleştirip fuarın ilgi çeken stantlarından biri konumundayız".

STANTI ZİYARET ETTİLER

  Öte Yandan Darıca Aslan Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin stantını Darıca İlçe Milli Eğitim Müdür  İsmail Oğuz, Darıca İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Alparslan Şahin, Darıca Fen Lisesi müdürü  İbrahim Balkaya, Darıca Ülkün Yalçın Anadolu Lisesi müdürü Osman Taşkın ve Darıca Aslan Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü  Küçük Mehmet Gül ziyaret etti.