Topçu Alayını betona çevirmeyin

  • 2016-05-17 01:20:07 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Topçu Alayını betona çevirmeyin

Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Necati Korkmaz, 115’inci Topçu Alayının TOKİ’ye devredilmesini eleştirdi. Korkmaz bu alana Gebze’nin nefes alabileceği halkın yaz kış rahatlıkla gece ve gündüz gidebileceği bir ödüllü bir mimari peyzaj ile kent parkı yapılması gerektiğini vurguladı.

 

Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Necati Korkmaz, yaptığı yazılı basın açıklamasında gündemi değerlendirdi.

Geçiminin büyük oranının sanayiye dayandığı Gebze’nin Türkiye’nin en büyük Organize Sanayi Bölgesine sahip olmasına ve nüfusunun neredeyse Anadolu da ki bir çok ilden daha çok oluşuna rağmen halkın sosyo kültürel anlamda vaktini geçirecek bir mekâna sahip olmamasını eleştiren Korkmaz, halkın kazandığını harcamak ve vaktini geçirmek için İstanbul’a ya da yakın şehirlere gittiğini söyledi.

115. Topçu Alayının TOKİ’ye devredilmesini eleştiren Necati Korkmaz, yer, gök her tarafın dağ, taş ev ve bina olduğunu ifade ederek, “Bu alana Gebze’nin nefes alabileceği halkın yaz kış rahatlıkla gece ve gündüz gidebileceği bir ödüllü bir mimari peyzaj ile kent parkı yapılması gerekir. Bizim yöneticilerimiz Ankara’da ki sayın vekillerimiz Bakanlarımız neden buraya bir minyatür tarzı proje geliştirmiyorlar. Burası çok güzel içerisinde yapay göllerin ve devir daimli derelerin şelalelerin olduğu çok güzel rekreasyon alanı olabilir. İçerisinde alışveriş merkezlerinin olacağı çok modern bir sosyo kültürel alan neden Gebze’de olmasın. Diğer illerden buraya gelenler olmasın. Halkımız burada kazandığını nefes alabilecek bir yer olmadığı için başka kentlerde harcamaktadır. Başta da dediğimiz gibi bunu yapabilmek için ufuk lazım, ileriyi görmek lazım, feraset lazım. Şuan yönetimde ve icra makamında olan kardeşlerimizin ufukları ancak ve ancak yarım yamalak yapabildikleri Kent Meydanı kadardır. Bu anlamda kardeşlerimizi uyarmak bizlere düşmektedir. Biz buradan kardeşlerimizi uyarıyoruz rant uğruna Gebze’yi betona mahkum etmeyin. Elinizde böyle bir imkân varken bunu halkın yararına projelerde kullanın” dedi.