Gölcük'lü aile perişan

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Gölcük'lü aile perişan

Afyonkarahisar Kızılören çıkışında otobüsle kamyonun çarpışması sonucu hayatını kaybeden 7 kişiden 4'ünün Gölcük'te ikamet ettiği öğrenildi.

Afyonkarahisar'da 7 kişinin öldüğü, 27 kişinin de yaralandığı trafik kazasında hayatını kaybeden 4 kişinin Kocaeli'in Gölcük ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre Antalya seferini yapmak üzere Yalova'dan hareket eden Metin A. (35) idaresindeki Efe Tur'a ait 45 EF 105 plakalı yolcu otobüsü, Afyonkarahisar-Antalya karayolunun 88. kilometresinde Mustafa Y. (51) yönetimindeki 20 VA 770 plaklı kamyona arkadan çarptı. Otobüs sürücüsünün direksiyon başında uyuması sonucu meydana geldiği öne sürülen kazada adeta can pazarı yaşandı.

Olay yerine gelen çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi ile Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne bağlı sivil savunma ekipleri, otobüste sıkışan yaralılara müdahalede bulundu. Kazada otobüs içinde bulunan yolculardan 27'si çeşitli yerlerinden aldıkları darbelerle yaralanırken, Seher Naz Alaç, Süleyman Yavuz, Tenzile Yavuz, Devrim Yavuz, Ali Demirel, Ünal Aktürk isimli yolcular ve otobüsün muavini olan Ömer Kaya hayatını kaybetti. Kazada ölenlerin kimlikleri olay yerindeki ekipler tarafından güçlükle belirlendi.

Hurdaya dönen otobüsten çıkarılan yaralılar ise ambulanslarla çeşitli hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. Kazanın ardından, Afyonkarahisar-Antalya karayolu yaklaşık 1 saat boyunca ulaşıma kapandı. Kamyon sürücüsünün gözaltında olduğu bildirilen kazada hayatını kaybeden Yavuz ailesinin GölcükDeğirmendere'de ikamet ettikleri tespit edildi. Otobüse ailesiyle Antalya'ya gitmek üzere Değirmendere'den bindiği belirlenen 63 yaşındaki Süleyman Yavuz'un emekli subay olduğu öğrenildi.

Kazada ölen Süleyman Yavuz'un Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş'in uzaktan akrabası olduğu öğrenilirken, memur olan eşi Tenzile Yavuz ve 37 yaşındaki oğlu Devrim Yavuz'un GölcükDeğirmendere Topçular Mahallesi 3067 Sokak'ta ikamet ettikleri belirtildi.

Kazada hayatını kaybeden diğer yolculardan Seher Naz Alaç, Ünal Aktürk ve Ali Demirel'in nerede ikamet ettikleri henüz tespit edilemedi. Kazada yaralananlar arasında bulunan ve yine GölcükKavaklı Mahallesi'nde ikamet eden 18 yaşındaki Çağrı Zer'in sağlık durumunun ise iyi olduğu öğrenildi.

Korkunç kazada hayatını kaybeden otobüs muavini olan 18 yaşındaki Ömer Kaya'nın işe henüz 1 hafta önce başladığı ve 4 günlük stajın ardından 3 gündür muavin olarak çalıştığı öğrenildi. GölcükKaraköprü Mahallesi Karanfil Sokak'ta ikamet eden ve İzmit Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığında elektrik teknisyeni olarak çalışan Erol Kaya ile Hülya Kaya çiftinin 3 çocuğundan biri olan Ömer Kaya'nın, liseyi bitirdikten sonra otobüs şoförü olmaya karar verdiği öğrenildi