İşte Darıca’nın geleceğin yıldızları

  • 2016-05-13 05:49:50 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
İşte Darıca’nın geleceğin yıldızları

-Darıca Belediyesi Eğitim Spor Kulübü'nün her yıl geleneksel olarak düzenlediği Darıca Yıldızlarını Seçiyor organizasyonu renkli görüntülere sahne oldu.
Darıca Belediyesi Eğitim Spor Kulübü'nün her yıl geleneksel olarak düzenlediği  Darıca Sporun Yıldızlarını Seçiyor (DASYİS) organizasyonunun seçmeleri ve ödül töreni Darıca Kapalı Spor Salonunda yapıldı. 20 metre depar, durarak uzun atlama, yüksek sıçrama, top fırlatma branşlarında ilçede faaliyetlerini sürdüren eğitim kurumlarından Beden Eğitimi öğretmenlerinin seçtiği öğrenciler geleceğin yıldız sporcuları olmak için yarıştı. Toplamda 1100 öğrencinin katıldığı seçmelerde öğrencilerin geleceğin yıldız sporcuları olabilmek için ter döktüler. Heyecanlı ve renkli görüntülerin yaşandığı seçmelere Kocaeli Büyükşehir Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Ak Parti İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık da izledi.

Seçmelerde konuşan Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ilçede çocuklara, gençlere spor yaptırarak ve sporun içerisindeki yetenekli sporculara da ayrı imkanlar sağlayarak ülke sporuna hizmet etme adına bu çalışmaları sergilediklerini söyledi. Başkan Karabacak konuşmasında bölgede kapalı spor salonunu eksikliğini hissettiklerini burada bu konuda kendilerinden bir müjde beklediklerini de vurguladı.

İlçe Kaymakamı Ömer Karaman da Darıca daki nüfusun 45 bininin öğrencilerin oluşturduğunu bu nedenle ilçede sporcu yetişme potansiyelinin yüksek olduğunu belirterek bu tür organizasyonların sporcu yetişmesinde önemli katkı sağladığını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da yaptığı konuşmada tüm çocukları spor yaptıkları için tebrik etti. Sağlıklı gelecek ve vücut için spor yapılması tavsiyesinde bulunan Başkan Karaosmanoğlu spor yapmak içinde spor alanlarına ihtiyaç bulunduğunu Büyükşehir Belediyesi olarak Darıca’ya spor salonu yapılacağı müjdesini verdi.  Karaosmanoğlu, salonun 2017 yılında tamamlanacağının da altını çizdi.

 

Konuşmaların ardından programda dereceye giren öğrencilere madalyaları, protokol üyeleri tarafından verildi.