Tarhan'ın istifa eden meclis üyeleri yorumu

  • 2016-05-06 07:41:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Tarhan'ın istifa eden meclis üyeleri yorumu

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP’den istifa eden Gebze ve Çayırova belediye meclis üyeleriyle ilgili, ‘Hiç kimse partiden büyük değil. Zaten ihraç istemiyle disipline sevk edilmişlerdi, bu nedenle istifa ettiler. Partiden memnun olmadıkları için istifa etmediler” diye konuştu.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Gebze Şubesi’nin gecesine katılan Milletvekili Tarhan burada gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gebze’den iki ve Çayırova’dan bir belediye meclis üyesinin istifaları ile ilgili soruyu Tarhan şöyle yanıtladı: ”Hiç kimse bu partiden büyük değildir. Biz de geçiciyiz. Buna göre hareket etmemiz gerekiyor. Bu arkadaşlar zaten ihraç istemiyle disipline sevk edilmişti ve bu nedenle istifa ettiler. Yani partinin icraatlarından ya da partiden dolayı bir memnuniyetsizlikten değil” şeklinde yanıtladı.

Öte yandan, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Gebze Şubesi’nin gecesine CHP Gebze’den katılım düşüktü. İlçe yönetiminden sadece Ülker Yiğit katılırken, belediye meclis üyelerinden ise Neşe Çetiner Celep, Salih Işık ve Yılmaz Bulut katıldı.

 

CHP Darıca’dan ise ilçe başkanı Yakup Törk’ün yanı sıra Kadın Kolları Başkanı Nurcan Çağlar, Gençlik Kolları Başkanı Aydın Işık ve ilçe yöneticileri katıldı.