Görgün Tuzla'da seminer verdi

  • 2016-05-06 10:45:57 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Görgün Tuzla'da seminer verdi

Tuzla Şelale Eğitim Parkı’nda 3-4 Mayıs günlerinde “Doğru Tercih, Uygun Meslek, Emin Gelecek” sloganıyla gerçekleştirilen ve Gebze Teknik üniversitesi’nin de katıldığı “Tuzla Kariyer Günleri” kapanış programı Tuzla Marinasında bulunan Nikâh Sarayı ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. 

Kapanış programında Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, Tuzla Kaymakamlığı, Tuzla Belediyesi, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tuzla Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği ‘Kariyer’ temalı etkinlikte ‘Kariyer ve Gelecek’ konulu bir konferans verdi. 

Alireisoğlu: ‘Rektör, Rol Model Olacak Başarı Hikâyesi’ 

Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, yaptığı açılış konuşmasında etkinliğin düzenlenmesiyle öğrencilerin gelecek ve kariyer odaklı düşünmelerine katkı sağlamayı amaçladıklarını ifade etti. Rektör Prof. Dr. Haluk Görgün’ün rol model oluşturarak bir başarı hikâyesi olduğunu söyledi. GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün ise; kariyerle tanışmanın çocukluğun ilk yıllarında meslek hayal edilip seçilmesiyle başlayan uzun ve gittikçe önemini arttıran kritik bir süreç olduğunu vurguladı. Liseli gençlere hitaben yaptığı konuşmada Rektör Görgün, “Hangi işi yaparsanız, hangi işi seçerseniz şunu unutmayın ki öğrenme dinamizmini elden bırakmayın ve asla öğrenme etkinliklerinize kısıtlama getirmeyin. Sizin yaşlarınızdayken öğrenme merakı ve araştırma ruhuyla bugün tüm dünyanın saygınlığını kazanan bilim adamları var. Sizler de bu insanlar gibi hayal edip düşünerek üretecek ve başarı yolunda yılmadan ilerleyeceksiniz. Bir de işinize sonraya bırakmaktan kaçının Mevlana’nın çok sevdiğim deyimiyle yarın yaparım deme, bugün dünün yarınıydı” ifadelerini kullandı.