Darıca geleceğin yıldızlarını seçecek

  • 2016-05-05 03:15:57 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Darıca geleceğin yıldızlarını seçecek

Darıca Sporda Geleceğin Yıldızları Seçiyor Projesi'nin seçmeleri öncesi, ilçe protokolü ve projede görev yapan spor hocalarıyla, Darıca Belediyesi yetkilileri bir araya geldi.

Beş yıldır başarıyla uyguladıkları projenin meyvelerini vermeye başladığına dikkat çeken
Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, "DASYİS Projesi, ülke sporuna yetenekli gençlerin kazandırılması açısından büyük önem arz ediyor. Bölge insanımızın yeteneklerini keşfederek spor dünyasına kazandırmak için hayata geçirdiğimiz uzun soluklu bu projede ekibimizle birlikte ülke sporuna katkı sunmak için çalışıyoruz. Daha önce yaptığımız seçmelerde başarı kazanan çocuklarımız Darıca Eğitim ve Spor Kulübü bünyesinde çalışmalarını sürdürüyor" dedi.

Proje ile birçok başarılı sporcu yetiştirdiklerini söyleyen Başkan Karabacak, "Bugüne kadar bu projeden 
Darıca G.B futbol takımımıza 50 sporcu, Darıca Belediyesi Eğitim Spor Kulübüne 60 lisanslı sporcu kazandırdık. Bunların yanında Milli takıma 2 sporcumuz buradan seçtiğimiz çocuklardan girmeyi başarmıştır. Bu yıl yapacağımız projemizdefutbol ve atletizmin yanında seçici bir heyet kurup, güreş, judo, voleybol, basketbol ve hentbol takımlarına öğrenci seçeceğiz. Sporu tabana yaymayı hedefliyoruz" diyerek projenin önemine değindi.

İlçe Kaymakamı 
Ömer Karaman'da yaptığı kısa selamlama konuşmasında projenin yürütülmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, gençlerin spora kazandırılması açısından projeyi önemsediklerini söyledi.