Ne söylediysek o!

  • 2016-05-03 01:53:26 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Ne söylediysek o!

-Darıca belediye Başkanı Şükrü Karabacak TOKİ ile adlandıran Darıca askeri kışlasının İskele meydanın tarafında olan askeri alana Belediye, Kaymakamlık emniyet müdürlüğü gibi kamu kurumu binalarının yapılmasını istediklerini söyledi.

Darıca Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısı Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak başkanlığında yapıldı. Gündem 4 maddelerinin görüşüldüğü toplantıda 3 madde komisyonlara havale edilirken, imar Komisyon raporları bir dahaki mecliste görüşülmek üzere ilgili yerlere gönderildi.

‘PARSELLERİ ALMAKTAN VAZGEÇTİK’

Meclis toplantıda söz alan CHP Grup sözcüsü İbrahim Karslı, askeri alanın durumunu sordu. Karslı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden yazılı açıklama talep ettiğini söyleyerek, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Milli Savunma Bakanlığı'nın ihtiyaç duyduğu tesislerin Belediye tarafından yapılması halinde parseller halinde Büyükşehir'e devri teklif edildi. Ancak Büyükşehir, "Söz konusu tesisler için Bütçemiz olmadığı ve çalışmaları gerçekleştiremeyeceğimiz için parselleri almaktan vazgeçtik." yanıtını verdi”  Askeri alana sahip çıkmalıyız” dedi.

‘GEREKEN ÇALIŞMALARI YAPARIZ’

Konuyla ile ilgili olarak Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, ise “"Ben açıklamalarımın arkasındayım. Burasının tamamı yeşil ve rekreasyon alanı olarak Darıca'ya kazandırılmasından yanayım. İskele meydanın tarafında olan askeri alana Belediye, Kaymakamlık emniyet müdürlüğü gibi kamu kurumu binalarının yapılmasını istiyoruz. Bu konuda yapılması gereken çalışmaları yaparız ”diye konuştu. Bir daha meclis toplantısı 10 Mayıs Salı Günü 15.00’de yapılacak.  Öte yandan Darıca Belediye Meclis toplantısına CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk ve Gebze Belediye meclis üyeleri de katıldı.