CHP, rövanşı aldı!

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP, rövanşı aldı!

Gebze Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısı yapıldı. Bir önceki mecliste yapılan komisyon seçimlerinde CHP grubuna karşı aday olan ve Ak Partili meclis üyelerinin de desteğiyle seçilen Murat Erdoğan ve Fahrettin Bostan, CHP’den istifa edince yasa gereği komisyon üyelikleri iptal edildi. Yenilenen seçimlerde CHP adına İmar Komisyonu’nda Salih Işık, Hukuk İşleri Komisyonu’nda ise Serkan Davutoğlu görev alacak. Gebze Belediyesi’nin Kent Meydanı’ndaki salonunda yapılan Mayıs ayı meclis toplantısında imar plan tadilatları ve 2015 mali yılı gelir-gider hesapları görüşüldü.

 

SALİH IŞIK İMAR KOMİSYONU’NDA

 

Toplantının en çarpıcı bölümü ise yenilenen komisyon seçimleriydi. Geçtiğimiz toplantıda yapılan komisyon seçimlerinde CHP Grubu Mimar Salih Işık’ı önermiş ancak kendi partisinden öğretmen Murat Erdoğan karşısına rakip çıkmıştı. Yapılan seçimde ise Ak Partili meclis üyelerinin de desteğiyle Erdoğan İmar Komisyonu’na seçilmişti. Yine aynı şekilde Fahrettin Bostan da Hukuk İşleri’ne seçilmişti. Ancak bu iki meclis üyesi partilerinden istifa edince, yasa gereği komisyon üyelikleri de iptal edildi. Yeniden yapılan seçimde CHP grubu İmar Komisyonu’na Salih Işık’ı ve Hukuk Komisyonu’na Serkan Davutoğlu’nu önerdi. Yapılan oylamada ise seçilerek yeni görevlerine başlamış oldular.

 

FATİH’İN OTAĞI SATILACAK MI?

 

Toplantıda CHP’li meclis üyesi Yılmaz Bulut, “Fatih Sultan Mehmet’i anma etkinliği düzenleniyor ama o alanın satılacağı gündemde” diye sordu. Başkan Köşker ise böyle bir şeyin olmadığını dile getirdi. CHP’li meclis üyesi Salih Işık, “Büyükşehirde alınan kararlar, tartışılmıyor ve görüşülmüyor, bize de bilgi verilmiyor burada” diye görüş bildirdi. Başkan Köşker ise, “Büyükşehir meclis üyeleri paylaşım yapmalı, bunu bize mal etmemeniz lazım. Sanıyorum ki Dilek Tan unutmuş” diye yanıtladı. Mayıs ayının ikinci oturumu 5 Mayıs Perşembe günü saat 16.00’da yapılacak.