Darıca da 500 Suriyeli öğrenci eğitim görüyor

  • 2016-05-02 12:37:57 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Darıca da 500 Suriyeli öğrenci eğitim görüyor

-Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Darıca’da "Geçici Eğitim Merkezi" adı altında Suriye’li öğrencilere yönelik eğitim öğretim faaliyetleri sürdüren okul öğretmenleriyle bir araya gelerek, okuldaki eğitim faaliyetleri ve sorunları ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ilçede yaklaşık 6000 kişilik Suriye’li misafiri ağırladıklarını söyleyerek, belediyede açtıkları birimle Suriye’li vatandaşların sorunlarının çözümü için çalıştıklarını ifade etti. Başkan Karabacak geçen yıl açılan ve Suriye’li öğrencilere eğitim veren "Geçici Eğitim Merkezi" nde yaklaşık 500 öğrenciye 25 öğretmenle eğitim verildiğinin altını çizerken, “savaş yüzünden ülkelerini terk etmek zorunda kalan kardeşlerimizin yeme,içme ve barınma ihtiyaçlarının yanı sıra çocukların eğitimlerinin de aksamaması için bu okul son derece önemli.Sizler bu çocukların hayata tutunması adına büyük görev üstlenmiş bulunuyorsunuz. Görevlerinizde başarılar dilerken her daim yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim.” diyerek öğretmenlere başarılar diledi.

 

Programın sonunda Suriyeli öğretmenler Darıca’ya geldikleri günden itibaren kendilerinden desteğini esirgemeyen Başkan Karabacak’a teşekkür ettiler ve kendilerine verdikleri desteklerden dolayı tüm Suriyeli aileler adına anlamlı bir tablo hediye ettiler. El yazısıyla hazırlanan tabloda “Bizi İki Kez Kurtardınız , Birincisi Ölümden, İkincisi Cehaletten.” yazısı programa katılanları duygulandırdı.