CHP'de eğitim atağı

  • 2016-04-25 12:17:35 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP'de eğitim atağı

CHP Kocaeli İl Başkanlığı ve Gebze İlçe Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen ‘Yönetici Eğitimi’ semineri dün Gebze’de yapıldı. Toplantıda birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı.

Gebze’de partililere yönelik düzenlenen seminere CHP Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür, CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun, ilçe kadın kolları başkanı Arzu Çakmak Pehlevan, ilçe gençlik kolları başkanı Esener Eşsiz, meclis üyeleri, eski ilçe başkanları, ilçe yöneticileri ve partililer katıldı. Programda konuşan CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun hükümeti eleştirerek; “AKP boğazına kadar yolsuzluğa batmış durumda. Dış politikada dost ülkemiz kalmadı. Özgürlüklerimiz ellerimizden alınıyor. 2011 yılında çıkan yasalarla ülkemiz tamamen yağmalanmaya ve talan edilmeye çalışılıyor. Çocuklar cinsel tacizlere maruz kalırken kadınlarımız namus cinayetlerine kurban gidiyor. Bu kadar kötü bir tabloda umudumuzu ve bizlere emanet edilen cumhuriyeti korumak zorundayız.” Dedi.  CHP Kocaeli Eğitim, Kültür be Sanat Temsilcisi Remzi Özkan ise, CHP’nin hatalardan ders çıkarması gerektiğini söyledi. AKP faşizmine karşı CHP’yi tercih eden her partilinin saygı duyması gerektiğini söyleyen Özkan, “Toplumun kurtuluşu CHP’dir, AKP ile mücadelenin tek yolu CHP’den geçer. Onun için biz de kısır çekişmeleri, parti içi kavgaları bir kenara bırakarak daha güçlü olmalıyız. Tüm partili arkadaşlara sesleniyorum. Kimseden çekinmeyin ve hepiniz cesur olun. Bu partide kimse kimseden bir adım önde değildir. Bu saatten sonra kongreden kongreye delegeyi hatırlamak kimseye bir şey kazandırmaz” dedi. Toplantıya katılan ilçe başkanlarına da öneride bulunan Özkan; “Kolektif akıldan çekinmeyeceğiniz umuyorum. Kolektif akıl ile en doğrusunun bulunacağına inanıyorum” dedi. 

“CUMHURİYET’E SAHİP ÇIKACAĞIZ”

CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun ise yaptığı konuşmada hükümetin 23 Nisan programlarını kutlamamasına tepki göstererek, “Atatürk bugünü dünya çocuklara armağan etmiştir. 23 Nisan’ı kutluyorum. Atatürk devrimleri çağdaşlaşmayı hedef alan bir devrim. Atatürk’ün ömrü yetmediği için bu devrimler tamamlanmadı. Bu devrimler tamamlanması için bizler yeterince mücadele etmeliyiz. Ulusal değerlerimiz olan milli bayramlarımız yasaklanmaya çalışılmakta.” Dedi. Dursun; “AKP boğazına kadar yolsuzluğa batmış durumda. Dış politikada dost ülkemiz kalmadı. Özgürlüklerimiz ellerimizden alınıyor. 2011 yılında çıkan yasalarla ülkemiz tamamen yağmalanmaya ve talan edilmeye çalışılıyor. Çocuklar cinsel tacizlere maruz kalırken kadınlarımız namus cinayetlerine kurban gidiyor. Bu kadar kötü bir tabloda umudumuzu ve bizlere emanet edilen cumhuriyeti korumak zorundayız. Bizler iç kaygılardan arınmak zorundayız. Parti için çekişmelerden kurtulmalıyız. Parti içi eğitimlerin önemi büyük. Aldığımız bu eğitimle birlikte üyelerimizin evlerine ziyaret edeceğiz.” dedi. CHP Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya da kısa bir selamlama konuşması yaptı.

 

“CHP’DE BİRLİK OLALIM”

 

 

CHP Kocaeli Eğitim, Kültür be Sanat Temsilcisi Remzi Özkan ise, “Bir parti üyeliği nemli bir şeydir. Seçmenden farklıdır. Bizim partimizde ise 7-8 adamı bir yere taşımak, vekil, il veya ilçe başkanı yapmak anlamında kullanılmaktadır. Meclis üyeliği ve ilçe yöneticiliği süreçlerinde de ahbap çavuş ilişkileri çok önenmsenir oldu. Geçmişte hangi partide olursa olsun bugün CHP çatısı altında siyaset yapmak isteyen bir kişinin bu partide Atatürk kadar hakkı vardır. Kocaeli’nde son seçimde belediye başkan adayları için yapılan önseçimde üyelerin katılımı yüzde 43. ortada bir sorun var. Bu soruna doğru çözümler bulamazsak bu sorunları hep yaşayacağız. Bizim AKP’liler için cemaat veya vakıflarımız, medyamız yok. Bizim bir tek örgütümüz var. Biz örgütümüzü yeni baştan donatmak zorundayız. Onun için de AKP faşizmine karşı CHP’de toplanmalıyız, çünkü kurtuluş CHP’dedir. Bu partide kimse kimseden bir adım önde değildir. 12 milyon kaliteli seçmenimiz var, bu partiyi bizden çok daha iyi yönetirler. Bu partiden 50 bin kişiyi atsak hiçbir şey değişmez” dedi. Seminer daha sonra basına kapalı olarak devam etti.