Kan donduran olay!

  • 2016-04-21 12:34:35 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Kan donduran olay!

Türkiye’nin gündeminden düşmeyen tecavüz vakalarının bir yenisi Gebze’de yaşandı. 13 yaşındaki Suriyeli erkek çocuğu, 55 yaşlarındaki 2 kişi tarafından ‘yemek yedirme’ bahanesiyle Pelitli Köyü’ne götürülerek tecavüz edildi. Köylülerin jandarmaya bildirdiği 2 kişi gözaltına alınırken, tecavüze uğradıktan sonra ortadan kaybolan Suriyeli çocuğun arama çalışması ise sürüyor.

Konu ile ilgili bilgi almak için gittiğimiz Pelitli Köyü’nde Muhtar Kafer Ceyhanlı’nın yardımıyla olayın görgü tanığı Suriyeli İbrahim Alabout gazetecilere yaşadıklarını anlattı.

Tecavüze uğrayan Suriyeli çocuğun koşarak köye doğru geldiğini ve yardım istediğini anlatan görgü tanığı, çocuğun üstünü giydirdiklerini, tecavüzcüleri de jandarmaya bildirdiklerini söyledi.

Öte yandan, Gebze’de ayakkabı tamirciliği yapan 55 yaşlarındaki Zafer T. ve Orhan isimli iki kişinin, 27 yaşındaki Sertaç E.’nin de yardımıyla 13 yaşındaki Suriyeli erkek çocuğunu Pelitli Köyü’ndeki evine götürüp burada zorla tecavüz ettikleri ileri sürülüyor. 27 yaşındaki Sertaç E.’nin de 6 yıl boyunca Zafer T. tarafından zorla tecavüze uğradığı ve rapor için hastaneye götürüldüğü bilgisine ulaşıldı.

 

Kan donduran olay Pelitli Köyü’nde infial yaratırken, jandarma yetkilileri konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçındı. Söz konusu iki kişinin halen Mollafenari karakolunda gözaltında olduğu bildirilirken, tecavüze uğrayan Suriyeli çocuğun bulunması için de çalışma başlatıldığı öğrenildi.