Öğrenciler için üniversite fuarı

  • 2016-04-21 06:06:22 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Öğrenciler için üniversite fuarı

2. İyilik Festivali Kapsamında İlter Öztürk Eğitim&Danışmanlık ve Gebze Center AVM işbirliği ile 20 Üniversitenin katıldığı fuar öğrenci adayları için kapılarını açtı..

Gebze İyilik Festivali'nde öğrencilerle üniversiteler bir araya geldi.  Gebze Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen 2. İyilik Festivali projesi kapsamın da Gebze Kaymakamlığı, Gebze Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Gebze Belediyesi, Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gebze Center AVM´nin katkılarıyla 20-21 Nisan 2016 tarihinde Gebze Center AVM Fuaye alanın da 'Gençler Üniversitelerle Tanışıyor' etkinliği başladı. 

Etkinliğe Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan ve eşi, Gebze Milli Eğitim Müdürü Durak Demirel, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, kurum müdürleri ve çok sayıda öğrencinin katılımı ile başlayan üniversite tanıtım günü yoğun bir ilgi gördü. Gebze ve çevresinde üniversite sınavına hazırlanan yaklaşık 3 bin öğrenci ile 20'ye yakın üniversiteyi bir araya getiren, öğrencilerin üniversite de okumak istedikleri bölüm, şehir, üniversite hakkında bilgi almaları ve merak etkileri tüm sorulara cevap bulmalarının amaçlandığı etkinliğe aralarında Gebze Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi gibi eğitim veren üniversitelerin temsilcileri katıldı. Gençlerimizin üniversiteyi ve üniversite hayatını tanımaları ve tercihleri noktasında çok etkin olacak bu organizasyon bugünde devam edecek.