Turizm Haftası Darıca da kutlandı

  • 2016-04-20 02:30:40 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Turizm Haftası Darıca da kutlandı

-Turizm haftası nedeniyle Darıca da etkinlik düzenlendi. Sarkuysan İlkokulu tarafından Deniz Yıldızları Endüstri Meslek Lisesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen programa Darıca Milli Eğitim Müdürü Ali Öztosun, Darıca Kaymakamı Yazı İşleri Müdürü Dursun Düzgün, ilçe okulların okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Program saygı duruşu ve istiklal marşı okunmasıyla başladı.

Program da konuşmayapan Sarkuysan İlkokulu Müdürü Zeki Topçu, ‘’Turizm bilincinin oluşması ve ekonomik potansiyel olan turizm sektörünün bu tip kutlamalarla daha da gelişmesi en büyük dileğimiz. Turizm bilincini tüm topluma yayabilmek için Ülkemizin pek çok bölgesinde 1 hafta sürecek programlar yapılacak. Turizm sadece bu işle uğrasan profesyonel insanların değil tüm ülkenin ortak hedefidir. Herkes üzerine düşen görevi yapmak zorundadır. Bizler şehirlerin misafirlerinin iyi ağırlamak onarlı memnun bir şekilde uğurlamanın yanında toplumuzun ve öğrencilerimize bu bilincinde vermek durumundayız. Bunu yapmak da turizme en büyük güç olacaktır. ‘’ dedi.

 

Programın Turizm haftası ile ilgili konuşma, Darıca tanıtım ve Türkiye Turizm adlı video, Öğrencilerin hazırladığı şiirler, Turistler otelde adlı skeç, pankartlar ve halk oyunları gösterimi ile devam etti.