CHP Hafızasını topladı

  • 2016-04-11 09:50:21 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP Hafızasını topladı

CHP Kocaeli İl Başkanlığı tarafından ilimizde ikincisi düzenlene “CHP Hafızası Toplanıyor” konulu batı bölgesi toplantısı dün Gebze’de yapıldı.

Toplantıya çok sayıda eski CHP’lini yanı sıra CHP’li olmayan bazı isimlerin de katılması CHP’lileri oldukça memnun etti.

CHP İl yönetimi tarafından dün Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası ilçelerinin katıldığı “CHP hafızasını topluyor” isimli batı bölgesi toplantısı dün büyük ilgi gördü. Holiday İnn Gebze Asia Otel’de gerçekleşene programa CHP Kocaeli Milletvekilleri Haydar Akar ve Tahsin Tarhan, CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun, Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, Dilovası İlçe Başkanı Kerem Aydemir, Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya, CHP Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç, CHP Gebze, Darıca, Çayırova, Dilovası ilçe gençlik ve kadın kolları başkanları,  eski milletvekilleri Salih Gün ve M. Hilal Kaplan, eski belediye başkanları M. Emin Akın, Timur Koç ve Zihni Topçu, CHP belediye meclis üyeleri, eski il yöneticileri, eski ilçe başkanları, eski il başkanları, eski yerel yöneticiler ve çok sayıda partili ve davetli katıldı.

 

 

SEDAT TÜZE’Yİ ANARAK BAŞLADI

 

Toplantıda konuşan CHP Kocaeli İlk Başkanı Cengiz Sarıbay yaptı. Cengiz Sarıbay, konuşmasına CHP’ninGebze’deki önde gelen eski isimlerinden Sedat Tüze’yi rahmetle anarak başlardı. Sarıbay; “Bugün Sedat Tüze’nin ölümünü ikinci yıldönümü olduğunu öğrendim. Keşke Sedat Tüze de burada olsaydı da bizlere yol gösterseydi.” Dedi. Türkiye’nin iyi yönetilmediğini ve gidişatın hiç de iyi olmadığını söyleyen Sarıbay; Bu tamamen bir ülke sorunu haline geldi. Devamlı insanlara küfür eden ve sürekli ‘bu CHP var ya CHP’ diyen bir cumhurbaşkanı ile bir de müsamere başbakanı var” dedi.

 

14 yılık AK Parti iktidarında hiçbir katma değer üreten yatırım yapılmadığını da söyleyen CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Çiçek-böcek ve patlayan duble yollarla günü kurtarmaya çalıştılar. Kocaeli genelinde baktığımızda TÜPRAŞ, PETKİM ve İGSAŞ satılmış ve 15 bin işçi kaderine terk edildi. Kocaeli’de olduğu gibi tüm Türkiye’yi mahvettiler ve ekonomi de iyiye gitmiyor. Sıfır sorun dediler hiçbir komşumuzla aramız iyi değil” dedi.