GTÜ'de protokol töreni

  • 2016-04-11 09:47:17 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
GTÜ'de protokol töreni

Gebze Teknik Üniversitesi ile Sabancı Üniversitesi arasında ortak çalışma protokolü imzalandı.

Türkiye’de Nanoteknoloji alanında önemli çalışmalara imza atan iki üniversitenin Nanoteknoloji Araştırma merkezleri ortak çalışma ve ortak doktora programı açılması üzerine bir protokol anlaşması imzalandı.

Bugün saat 11.00’de GTÜ’de yapılan programa GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün ve Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Berker ve rektör yardımcıları katıldı.

 

GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, konuyla ilgili olarak, “Türkiye’nin en gelişmiş Nanoteknoloji laboratuvarlarına sahip olan kurumlarından Gebze Teknik Üniversitesi ile Sabancı Üniversitesi arasında imzalanan bu protokol ile Araştırma, Eğitim ve Kurumsal işbirliği yapacak. Ortak araştırma projelerinin yapılması, ortak iç araştırma projeleri için kaynak ayrılması ve her iki üniversitenin öğretim üyelerinin ortak AR-GE çalışmalarının desteklenmesiyle Araştırmaya yönelik işbirliği oluşturulacak. Eğitim alanındaki işbirliğiyle, ortak doktora programlarının geliştirilmesi ve ilgili alanlarda çift diploma programlarının oluşturulması hedeflenmektedir” diye konuştu.