CHP'de meclis üyeleri birbirine rakip oldu!

  • 2016-04-01 04:58:17 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP'de meclis üyeleri birbirine rakip oldu!

Gebze Belediyesi Nisan ayı Meclis toplantısına, CHP’li meclis üyelerinin arasındaki anlaşmazlık ve bölünmeler damga vurdu.

Komisyon seçimlerinde CHP’li meclis üyeleri birbirine rakip olurken, bu tavır CHP’li meclis üyeleri arasındaki gruplaşmanın da somut bir göstergesi oldu.

Uzun süredir parti içinde konuşulan meclis üyeleri arasındaki gruplaşma ve anlaşmazlık, meclis toplantısında gün yüzüne çıktı. Özellikle Murat Erdoğan ve Fahrettin Bostan ikilisinin, diğer meclis üyelerinden ve ilçe yönetiminden ayrı hareket etmesi uzun süredir partide rahatsızlık olarak nitelendiriliyordu. Bugünkü toplantıda yaşananlar da bu rahatsızlıkları gün yüzüne çıkarmış oldu.

 

CHP’liler birbirine karşı!

 

Komisyon seçimlerinde CHP'den gösterilen adaylarda ise tam anlamı ile çekişme yaşandı.  Plan ve Bütçe komisyonu seçimlerinde CHP'lilerin son anda isim verdikleri, İmar Komisyonunda ise birden fazla aday çıkardıkları görüldü. Plan ve Bütçe Komisyonuna aday gösterilen Murat Erdoğan, İmar Komisyonuna aday olmak isteyince CHP'li Salih Işık  ile Murat Erdoğan yarıştı. Hukuk Dilekçe Komisyonu seçimlerinde ise Fahrettin Bostan aday olunca Eşref Emin Güzey adaylıktan çekildi.

.

 KOMİSYONLAR

Plan Bütçe Komisyonu: Ak Partiden Seda Kardeşler Çelik, Mehtap Yılmazel, Celal Çelikbilek, Tuba Şensoy, CHP'denYılmaz Bulut.

İmar Komisyonu: Ak Partiden Hüseyin Yılmaz, Kerim Büyükgöz, Erün Kahraman, Nilay Ayran, CHP'den Murat Erdoğan.

Hukuk Dilekçe: Ak Partiden Oya Tuncel, Sezer Ünlütürk, Musa Çınar, Gülcan Külahlı, CHP'den Fahrettin Bostan .

Çevre ve Sağlık: Ak Partiden Mehmet Başaran, Ali Haydar Muradoğlu,  Şamil Yalçın, Burak Sarı, CHP'den Neşe Celep.

 

Kadın Erkek Eşitliği Komisyonu: Ak Partiden Nazmiye Höbek, Sadık Güvenç, Cesur Kurtgöz, Metin Aksu, CHP'den Neşe Celep