Emekliler 1 Nisan'da faks çekecek

  • 2016-03-24 01:12:09 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Emekliler 1 Nisan'da faks çekecek

Emekli-Sen Gebze Şube Başkanı Cemil Yüksek, hükümetin emeklileri kandırdığını söyledi. Yaptığı yazılı basın açıklaması ile hem emekliler hem de gündeme dair açıklamalarda bulunan Cemil Yüksek, “1 Kasım seçimlerinde AKP hükümeti emeklilere vermiş olduğu sözleri yerine getirmedi. Bir maaş ikramiye, evsiz emekliye TOKİ gibi vaatler ile oylarını almış ancak kandırmıştır. 2016 yılında aylıklarını alan emekliler kendilerine yansıtılan artışlar ve yaşamdaki zamlar karşısında şaşkınlık yaşadılar. Adeta kaşıkla verilmiş, kepçeyle geri alınmıştır” dedi.

Hükümetin uyguladığı yanlış ekonomi ve dış politika sonucu ülkemizin Ortadoğu cehennemi haline geldiğini kaydeden Yüksek, “Bu kaotik ortamda toplum susturulmuş, korkutulmuştur. Bu durumdan yararlanmak isteyen siyasi iktidar yeni antidemokratik uygulamaları devreye sokmak istemektedir. Köle işçilik yasası, tazminatların fona devredilmesi gibi. Biz emeklilere insan onuruna yakışır biçimde yaşayabileceğimiz olanaklar sağlanmazken bu kaos ve savaş ortamında kabuğumuza çekilip oturmamız beklenmektedir. Emeklilere derhal banka promosyonları ödenmelidir” dedi.

 

Yüksek, 1 Nisan Cuma günü saat 16.00’da merkez PTT’de emeklilere promosyon verilmesi taleplerini içeren faks çekme etkinliği gerçekleştireceklerini de sözlerine ekledi.