Mermercilere tepki büyüyor

  • 2016-03-23 09:29:13 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Mermercilere tepki büyüyor

Dilovası’nda iptal edilen ancak Gebze’nin Pelitli köyü için geçtiğimiz günlerde Kocaeli büyükşehir belediye meclisinden geçen Mermercilerle ilgili projeye Pelitli köylüleri karşı çıkıyor. Köylüler 25 Mart Cuma günü bir araya gelerek bu projeyi köylerinde istemediklerini kamuoyuna açıklayacaklar.

2009 yılının Temmuz ayında Dilovası’na Mermerciler Fuarı ve Borsası kararı alınmış ancak daha sonra Dilovası halkının karşı çıkması ile proje iptal edilmişti.
Dilovası’nda yapımı iptal edilen ancak bu kez Gebze için kararı alınan Mermerciler Fuarı ve Borsası’na Gebze’nin Pelitli köylülerinden büyük tepki var. Dilovası için 4 yıl mücadele eden Mermerciler, Dilovası halkının karşı çıkması ile projeyi iptal etmek durumunda kalmışlardı. Mermerciler bu kez de aynı projeyi Gebze’nin Pelitli köyü için hazırlayarak Büyükşehir meclisine sundular.

Kocaeli Büyükşehir belediye başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yurt dışında olduğu söz konusu meclis toplantısı geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi ve karar meclisten geçti.

 

KÖYLÜLER CUMA GÜNÜ TOPLANIYOR

 

Gebze’nin Pelitli köyü ile ilgili çıkan bu karar üzerine, Pelitli köylüleri bu duruma karşı çıkma kararı aldılar. Konu ile ilgili bilgi aldığımız Pelitli köyü Muhtarı Kafer Ceyhanlı, söz konusu projenin bölgeye zarar vereceğini belirterek karşı olduklarını söyledi.

 

Muhtar Ceyhanlı, 25 Mart Cuma günü köy halkı ile toplanarak konuyla ilgili değerlendirme ve açıklamalarda bulunacaklarını söyledi.

  • Merve Kul11:42 23.03.2016

    fetö ye bağlı yapılanmalar proje karşı