Kaçış Noktası 2.baskıda

  • 2016-03-22 01:21:06 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Kaçış Noktası 2.baskıda

Gazeteci-Yazar Levent Altun, Kaçış Noktası romanının 2’nci baskısı için İstanbul Ceres Yayınları ile ikinci kez sözleşme imzaladı. Kitabın ikinci baskısı önümüzdeki günlerde yapılacak ve Nisan ayı başında yeniden kitap raflarında yerini alacak.

Geçtiğimiz yıl Nisan ayında ilk baskısı yapılan Kaçış Noktası isimli roman, D&R, Kitap Yurdu, İdefix ve birçok kitapçıda tüm Türkiye’de satışa sunulmuştu.

Ayrıca çeşitli kitap fuarlarına ve söyleşilere katılan Levent Altun, ‘Kitap bizden, okumak sizden’ etkinlikleriyle de Kaçış Noktası romanını okurlarıyla buluşturmuştu.

Okurların büyük beğenisini kazanan Kaçış Noktası, Nisan ayı başında ikinci baskısıyla yeniden kitap raflarında okurlarıyla buluşacak.

Ceres Yayınları Yönetmeni Tuğba Demir, Kaçış Noktası’nın okurlardan karşılık bulduğunu  belirterek, ikinci baskısının yapılacak olmasından memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Levent Altun da, Ceres Yayınları ile iyi bir çalışma süreci yaşadıklarını ifade ederek, yeni dönemde daha iyi projelere imza atacaklarını kaydetti.

 

Okuyucuya teşekkür

 

İki yıl önce +18 isimli kitabı okurlarıyla buluşturan Gazeteci Levent Altun, ikinci kitabı Kaçış Noktası’nın ikinci kez baskıya girmesinden büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Yazmak güzel ama ‘okunmak’ çok daha güzel. Hayata dair empati yaptırmayı hedeflediğim romanımın ikinci kez baskı yapması beni çok mutlu etti. Tüm okurlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Herkes bir Kaçış Noktası arıyor

 

Kaçış Noktası’nın içeriğiyle ilgili de bilgi veren Altun, şunları söyledi:

 

“Yaşadığımız dünyada herkes bir kaçış noktası arıyor. Kimi hastalıklarından, kimi yalnızlıktan, kimi yaşadığı acılardan. Herkes en büyük acıyı kendisinin yaşadığını sanıyor oysa başka insanların neler yaşadığını bilmiyor. Bencillik, bizim en büyük hastalığımız. Ne kadar kontrol altına alırsak, o kadar insanız. Bu romanda aslında herkese biraz empati yapma fırsatı sunmak istedim. Hiçbir şeyden kaçmamıza gerek yok. Sevgi, dostluk ve iyilik varsa…”