112'nin röntgenini çekecekler

  • 2016-03-21 08:06:48 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
112'nin röntgenini çekecekler

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker Gebze, Cayırova, Darıca da bulunan 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonların “ASHİ” daki  Sendika İş yeri temsilcileri ve istasyonlarda görev yapan sağlık çalışanları ile toplantı yaptı. Toplantıya Engin Akpınar, Selma Çalışkan, Emine Kartal, Dilek Yılmaz, Osman Karaman, Tuğba Bilen, Faruk Kulaksız, Recep Şahin, Serkan Taşcı, Engin Koç, Havva Yıldırım Güler, Hatice Altıntaş Gülen,  Ertan Karalı katıldı. Toplantıda çalışama hayatı ile ilgili gelişmeler hakkında İş Yeri Temsilcilerini ve sağlık çalışanlarını bilgilendiren Şube Başkanı Çeker toplantı sonrası açıklamada bulundu.

Şube Başkanı Çeker, “ 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarında görev yapan sağlık çalışanları fedakarca  24 saat nöbet usulüne göre zor şartlarda görev yapmaktadırlar. Görev yapmış oldukları istasyonlardaki fiziki şartlar düzeltilmeli, hak etmiş oldukları ekonomik haklarını karşılıkları günü gününe ödenmeli, usulsüz uygulamalardan vazgeçilmeli” dedi.

 

Usulsüz uygulamalara sessiz kalmayız

 

Yapılacak çalışmanın rapor haline getirileceğini belirten Çeker, “Raporu kamuoyu ile de paylaşacağız. Sağlık çalışanlarının daha rahat ve huzurlu bir ortamda vatandaşımıza kaliteli sağlık hizmeti verebilmesi için sendika olarak üstümüze düşeni yapacağız. Usulsüz  uygulamalara sesiz kalmamız mümkün değildir. Haksızlıklara karşı mücadelemizi sürdüreceğiz. Kurum yetkilileri usulsüz uygulamalarına son vermedikleri takdirde hukuki süreci başlatacağız” diye konuştu.